NuPrime IDA-8 (IDA8) zintegrowany cyfrowy wzmacniacz stereo 2x100W z przetwornikiem DAC
Sugerowana cena detaliczna: 3995.00 zł
NuPrime IDA-8
IDA-8 to kompaktowy wzmacniacz stereo z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC. Urządzenie posiada przedwzmacniacz pracujący w klasie A bez pętli sprzężenia zwrotnego oraz końcówkę mocy w klasie D. Ten hybrydowy układ amplifikacji pozwolił połączyć najważniejsze zalety każdej z klas. Dzięki temu urządzenie posiada wysoką wydajność oraz barwę i elegancję brzmienia.

IDA-8 to urządzenie o brzmieniu dostojnym, lekko ocieplonym, z pełnym basem i łagodnej, stonowanej, analogowej górze pasma. 100W ciągłej mocy niezależnie od obciążenia wskazuje na bardzo wysoką wydajność prądową, co pozwala podłączyć do wzmacniacza praktycznie dowolne kolumny.

W zamyśle producenta głównym źródłem sygnału audio dla wzmacniacza są formaty cyfrowe. Dlatego wzmacniacz dysponuje 4 wejściami cyfrowymi i tylko jednym kompletem złącz analogowych.

IDA-8 jest zintegrowanym urządzeniem stereo, które oferuje kombinację funkcjonalności w postaci:
- sterowania urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
- wysokiej jakości przetwornika DAC opartego na kości ESS ES9010K2M
- obsługi formatów cyfrowych do 384kHz i DSD256

- hi-endowego przedwzmacniacza z układami ULCAM (Ultra-Linear Class A Module) o parametrach znanych z urządzeń o kilka klasy wyższych (THD 0.0015%, stosunek sygnał/szum - 130dB).
- 100W na ciągłej mocy na kanał zarówno przy 4 jak i 8 ohmach

- precyzyjnego potencjometru z cienkowarstwowymi rezystorami o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
- możliwość przesłania plików DSD w formie DoP (DSD over PCM) oraz ASIO 2.1

- udoskonalonych końcówek mocy w klasie D przełączające się przy 600kHz (w przeciwieństwie do klasycznych, które przełączają się przy 300kHz)

- super-liniowy klasyczny zasilacz toroidalny o sprawności dochodzącej do 93 procent
- realnego pasma przenoszenia sięgające 50.000Hz!

- unikalnego designu opartego o proste geometryczne formy i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach

- antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

- autorskie sterowniki do systemu Windows
Zobacz film przedstawiający recenzję NuPrime IDA-8
Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.
| Moc ciągła (RMS) | 2x100W@8Ω |
| Typ | Tranzystorowy |
| Klasa | A+D |
| Kontrola tonów | NIE |
| SEKCJA AUDIO | ------ |
| Przetwornik DAC | ESS ES9010K2M |
| Wbudowany DAC | TAK |
| Przedwzm. gramofonowy | NIE |
| Stosunek sygnał/szum | 95dB |
| Zniekształcenia THD | 0.005% |
| Pasmo przenoszenia | 10 - 50.000Hz |
| FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA | ------ |
| Wi-Fi | NIE |
| UPnP | NIE |
| AirPlay | NIE |
| USB DAC | TAK |
| Wejście USB Apple iPhone/iPod | NIE |
| WEJŚCIA/WYJŚCIA | ------ |
| Wejście optyczne | 1 |
| Wejścia koaksjalne | 1 |
| Wejścia 2xRCA liniowe | 1 |
| Trigger | NIE |
| Wyjście subwooferowe | TAK podwójne |
| Wyjścia głośnikowe | 1 komplet |
| Wyjście pre-out | 1 |
| INNE | Moc szczytowa: 280W RMS |
| : | wyjście 2xRCA z regulacją głośności |
| : | formaty z USB: 384kHz & DSD256 |
| : | formaty z coaxial: do 384khz / dsd64 |
| : | możliwość dokupienia odbiornika Bluetooth |
| : | formaty z optical: do 384khz / dsd64 |
| Pilot | TAK |
| Wysokość | 5.5cm |
| Szerokość | 23.5cm |
| Głębokość | 28.1cm |
| Waga | 4.3kg |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Kolor (główny) | Czarny |
| Kolor (główny) | Srebrny |
Recenzje prasowe:
| Recenzent: | |
|
"Absolutnie znakomity wzmacniacz, jego postura sugeruje, że nie będzie to pierwszy wybór dla audiofilów poszukujących wyczynowej relacji jakości do ceny. Pozory mylą, bo jakkolwiek IDA-8 można śmiało postawić na biurku i podłączyc do małych monitorków, to jego potencjał jest sporo większy. Jakość dźwięku jest tak dobra, że nawet w high-endowych systemach nie będzie raziła niedociągnięciami"
zobacz więcej...
|
|
"Znakomity wzmacniacz o wielkim sercu do grania. Ciepłe, barwne, muzykalne brzmienie. Zaskakujące możliwości przestrzenne dźwięku."
zobacz więcej...
|
|
"Jeżeli słuchacie muzyki z komputera lub macie już opanowaną kwestię źródła i potrzebujecie wzmacniacza grającego przyjemnie i muzykalnie, ale wciąż czysto i dynamicznie, koniecznie posłuchajcie NuPrime'a. Mocna rzecz.".
zobacz więcej...
|
|
"Jest dynamika, jest szybkość połączona z płynnością i tym, wyróżniającym tego konkretnie grzmota, ciepłym charakterkiem, taką wyczuwalną otoczką.".
zobacz więcej...
|
|
"I love the NuPrime IDA-8. It sounds fantastic, has plenty of power to drive any reasonably efficient loudspeaker to room-filling levels, it’s compact, and, best of all, it costs less than $1000".
zobacz więcej...
|
|
"In summary, the IDA-8 is a winner, and a force to be reckoned with in its category. Though a touch dark in character , it delivers substance and warmth with speed, resolution, and plenty of gusto—and does so from an astonishingly quiet background.".
zobacz więcej...
|
|
"NuPrime have done exactly what they set out to do with the IDA-8. This is simply the market leading product. We know you’ll be thrilled with what you hear.".
zobacz więcej...
|
|
"The amps build on the classic NuForce Reference models of yesteryear, but take on a subtly relaxed flavor where those older models could be a bit high strung. This is a hugely crowd-pleasing product worthy of serious attention despite its affordable nature. ".
zobacz więcej...
|
Galeria



"Absolutnie znakomity wzmacniacz, jego postura sugeruje, że nie będzie to pierwszy wybór dla audiofilów poszukujących wyczynowej relacji jakości do ceny. Pozory mylą, bo jakkolwiek IDA-8 można śmiało postawić na biurku i podłączyc do małych monitorków, to jego potencjał jest sporo większy. Jakość dźwięku jest tak dobra, że nawet w high-endowych systemach nie będzie raziła niedociągnięciami"




"I love the NuPrime IDA-8. It sounds fantastic, has plenty of power to drive any reasonably efficient loudspeaker to room-filling levels, it’s compact, and, best of all, it costs less than $1000".


