NuPrime DAC-9 (DAC9) Audiofilski referencyjny studyjny przetwornik DAC stereo 32-bit/384kHz / DSD256 z przedwzmacniaczem
Sugerowana cena detaliczna: 3995.00 zł
NuPrime DAC-9

NuPrime DAC-9 to urządzenie określane przez producenta jako referencyjne i dedykowane do odsłuchu w profesjonalnych studiach nagraniowych. Wyposażone w komplet zbalansowanych złącz cyfrowych i analogowych oraz obsługę PCM384kHz i DSD256 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wysokiej klasy przedwzmacniacz z potencjometrem opartym o cyfrową drabinkę rezystorową ze skokiem 0.5 dB umożliwa podłączenie przetwornika DAC bezpośrednio pod końcówkę mocy np dedykowaną do tego rozwiązania STA-9. Sercem DAC-9 jest 32-bitowy przetwornik marki AKM - najwyższy model AK4490EQ. Sygnał z gniazd wejściowych jest przetwarzany przez autorski procesor FPGA NuPrime SRC IC. Całość sterowana jest mikroprocesorem z retencją pamięci.
NuPrime DAC-9 - najważniejsze cechy:
- sterowanie urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
- przetwarzanie cyfrowego sygnału przez programowalny chip FPGA SRC IC dla ultra niskich zniekształceń jitter

- ultra niskoszumne tranzystory polowe JFET
- przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła

- obsługa ASIO 2.1
- autorskie sterowniki do systemu Windows
- obsługa formatów DoP (DSD over PCM)


- gniazdo USB na opcjonalny dongle Bluetooth lub WiFi

-
antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

Produkt oryginalnie zapakowany wraz z kompletem akcesoriów producenta.
| Typ | Tranzystorowy |
| SEKCJA AUDIO | ------ |
| Przetwornik DAC | High Sound Quality Premium 32-bit Stereo DAC (AK4490 EQ) - PCM 384 / DSD256 |
| Wbudowany DAC | TAK |
| Przedwzm. gramofonowy | NIE |
| Zniekształcenia THD | 0.0015% |
| Pasmo przenoszenia | 10 - 80.000Hz |
| Impedancja wyjściowa | 100 Ohm |
| USB DAC | TAK |
| Wyjścia optyczne | 1 |
| Wyjścia 2xRCA liniowe | 1 |
| Wyjścia 2xXLR | 1 |
| Inne złącza | AES/EBU |
| Kolor | Ciemny |
| Kolor | Jasny |
| Zakres dynamiki | 113dB |
| INNE | Obsługiwane formaty: USB 384kHz DSD256 / koaksjalny 384kHz / optyczny 192kHz |
| : | opcjonalne wejście dla dongla Bluetooth / Wi-Fi |
| : | Wyjścia RCA i XLR z regulowanym poziomem głośności |
| : | przetwarzane do 32 bitów |
| : | sterowany za pomocą autorskiej kości FPGA: NuPrime SRC IC |
| : | DSD z obsługą ASIO 2.1 |
| Pilot | TAK |
| Zasilacz | toroidalny |
| Wysokość | 5.5cm |
| Szerokość | 23.5cm |
| Głębokość | 28.1cm |
| Waga | 2.3kg |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Przetwornik DAC | AKM AK4490EQ |
Recenzje prasowe:
| Recenzent: | |
![]() |
"Jeden z ciekawszych przetworników cyfrowo-analogowych w swoim przedziale cenowym, oferujący nieprzeciętną funkcjonalność oraz muzykalne, dynamiczne i szczegółowe brzmienie".
zobacz więcej...
|
![]() |
"Brzmienie tego przetwornika ma bardzo dobry – i to nie tylko w skali sprzętu budżetowego – balans między wypełnieniem dźwięku a konturem. Obrys dźwięku nie jet może rysowany najcieńszą z cienkich kresek, ale również trudno zarzucić mu rozmycie czy brak ataku"
zobacz więcej...
|
![]() |
"inżynierowie NuPrime przygotowali melomanom nie lada niespodziankę. Z "czystej cyfry" uzyskali na wskroś analogowy dźwięk o wspaniałym rozmachu, dopełnieniu tonalnym, ze stricte analogowym (a nawet lampowym!) posmakiem. Całość brzmienia charakteryzuje się przejrzystością, neutralnością ze szczyptą organicznego sznytu, a także dużą energią grania. Wielofunkcyjny DAC (PCM i DSD) zapewnia przykładną rozdzielczość, optymalne wysycenie barw wokali i instrumentów oraz pierwszorzędną precyzję tonalną".
zobacz więcej...
|
![]() |
"Duet NuPrime DAC-9 + STA-9 miał być kolejnym typowo budżetowym zestawem dla wszystkich poszukujących czegoś niewielkiego, rozsądnie wycenionego, bogato wyposażonego i w miarę bezboleśnie grającego. No i co? Ano nic z tego nie wyszło. Zamiast tego w moim systemie wylądowało rasowe pre + power okraszone bogactwem cyfrowych wejść zdolne nie tylko nawiązać, lecz nawet i wyjść zwycięsko z konfrontacji z konwencjonalnymi konstrukcjami zintegrowanymi w cenie 10-15 kPLN".
zobacz więcej...
|
![]() |
"Ideally, I would love to see the HPA-9 and DAC-9 merged offering an integrated balanced system to compete at the same level as the DAC-10H. Something that conveys musicality in the same vein as the DAC-9 but is able to output in balanced mode to pair with headphones such as the HE6. ".
zobacz więcej...
|
Galeria



"Jeden z ciekawszych przetworników cyfrowo-analogowych w swoim przedziale cenowym, oferujący nieprzeciętną funkcjonalność oraz muzykalne, dynamiczne i szczegółowe brzmienie".




"Ideally, I would love to see the HPA-9 and DAC-9 merged offering an integrated balanced system to compete at the same level as the DAC-10H. Something that conveys musicality in the same vein as the DAC-9 but is able to output in balanced mode to pair with headphones such as the HE6. ".