NuPrime DAC-9H (DAC9H) Wzmacniacz słuchawkowy z audiofilskim zbalansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC z obsługą DSD256 i PCM384


Sugerowana cena detaliczna: 4595.00 zł
      w magazynie

NuPrime DAC-9H

Brzmienie DAC-9H to najlepsze w segmencie cenowym połączenie: przestrzenności sceny dźwiękowej, potężnej dynamiki i rozdzielczości dźwięku.

NuPrime DAC-9H

DAC-9H zbudowano z wyjątkową dbałością o detale i wyposażono we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime. Począwszy od obwodów analogowych opartych o pojedynczy niskoszumny tranzystor JFET przez przedwzmacniacz oparty o potencjometr drabinkowy z 99 krokami i regulacją o 0.5 decybela. DAC-9H sterowany jest autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci głośności dla każdego źródła. 

Producent zastosował w DAC-9H układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z ultra niskim poziomem zniekształceń.

NuPrime DAC-9H

Ukłonem w stronę miłośników odtwarzania plików w wysokiej rozdzielczości jest opracowanie rozwiązania, które pozwala na natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO2.1 i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.

Sercem systemu DAC-9H jest jeden z najlepszych na świecie 32-bitowych przetworników DAC, AK4490 EQ. W połączeniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi oraz autorskimi rozwiązaniami pozwoliło to stworzyć  produkt, który deklasuje konkurencję.

NuPrime DAC-9H

Od modelu DAC-9 urządzenie odróżnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki mocy przekraczającej 1W jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki. Posiada on dwa wyjścia - 3.5mm oraz Pentaconn 4.4mm. Jest to nowy, ujednolicony standard dla zbalansowanego podłączenia słuchawek, który jest coraz częściej wykorzystywany przez producentów sprzętu. Audiofilskiej jakości komponenty oraz zbalansowana budowa zapewniają maksymalną separację kanałów. Dopracowane obwody analogowe sprawiają, że urządzenie oferuje wysoki poziom klarowności dźwięku. Co ciekawe, każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie. 

Poprzez wyjście zbalansowane Pentaconn 4.4mm docenią nieskazitelne tło pozbawione szumów. Scena dźwiękowa jest szeroka, natomiast bas wyraźny i mocny. Korzystając z wyjścia słuchawkowego 3.5mm usłyszymy dźwięk neutralny z wyraźnie zarysowanymi średnimi tonami.  

Urządzenie posiada komplet wejść cyfrowych, co sprawia, że można go zastosować w praktycznie każdym systemie audio. Mamy do dyspozycji wejście optyczne, koaksjalne, XLR (AES/EBU), USB typu B. Urządzenie posiada również port USB typu A, który umożliwia podłączenie dostępnego opcjonalnie modułu Bluetooth (w celu streamingu muzyki).

NuPrime DAC-9H

NUPrime DAC-9H posiada antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym oraz srebrnym. Obudowa wykonana została z anodyzowanego aluminium.

Najważniejsze cechy:

 • wyjście mały jack 3.5mm oraz 4.4mm Pentaconn
 • urządzenie sterowane autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci
 • audiofilski przetwornik DAC AK4490 EQ
 • obsługa sygnału do 384kHz / DSD256

NuPrime DAC-9H

 • zasilacz toroidalny
 • w pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału audio
 • obwody wejściowe oparte na ultra nisko szumnych tranzystorach JFET
 • przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła

NuPrime DAC-9H

 • obsługa ASIO 2.1
 • autorskie sterowniki do systemu Windows
 • obsługa DoP (DSD over PCM)
 • pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe

 • antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji

NuPrime DAC-9H

UWAGA: Jeśli NuPrime DAC-9H ma być podłączony do innego przedwzmacniacza lub amplitunera kina domowego należy ustawić poziom głośności na 94, co oznacza 0dB.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Moc ciągła (RMS)
Moc ciągła (RMS) 1,2W RMS
Typ
Tranzystorowy
Kontrola tonów
NIE
SEKCJA AUDIO
------
Przetwornik DAC
AKM AK4490EQ
Procesor sygnału
FPGA
Zniekształcenia THD
0.0015%
Pasmo przenoszenia
10 - 80.000Hz
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA
------
Wi-Fi
Opcjonalnie
AirPlay
NIE
Bluetooth
Opcjonalnie
Wejście USB DAC
TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA
------
Wejście optyczne
1
Wyjścia optyczne
1
Wejścia koaksjalne
1
Wyjścia 2xRCA liniowe
1
Wejścia 2xRCA liniowe
1
Wyjścia 2xXLR
1
Złącze słuchawkowe
3.5mm mini jack
4.4mm Pentaconn Sony
Wejście Ethernet/LAN
NIE
Trigger
NIE
Inne złącza
AES/EBU
Zakres dynamiki
113dB
Wyjście pre-out
2xRCA / 2xXLR
Regulacja głośności
TAK
Obsługiwane słuchawki
Do 600 Ohm
INNE
USB: do 384kHz / DSD256
:
Sampling do 32-bitów
:
Wejście koaksjalne SPDiF: 44.1KHz, 48KHz, 88.2KHz, 96, 176.4KHz, 192KHz, 352.8KHZ, 384KHz
Pilot
TAK
Zasilacz
toroidalny
Wysokość
5.5cm
Szerokość
23.5cm
Głębokość
28.1cm
Waga
2.3kg
Gwarancja
24 miesiące
Kolor
Czarny
Srebrny
Przenośny
NIE
Przetwornik DAC
AKM AK4490EQGaleria