NuPrime Evolution DAC Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC DSD512 / DXD / MQA


Sugerowana cena detaliczna: 19995.00 zł
brak w magazynie

NuPrime Evolution DAC

Aby spełnić najwyższe wymagania topowej serii Evolution, obwody najnowszego przetwornika DAC zostały zaprojektowane od podstaw. Fundamentem każdego urządzenia audio jest prąd elektryczny, którego stabilne parametry pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości dźwięku. 

Dlatego w topowym DACu NuPrime'a zastosowano dwie nowości - transformator C-Core oraz zaawansowany filtr AC. 

NuPrime Evolution DAC

Filtr AC

Zaraz za gniazdem elektrycznym zainstalowano wysokiej klasy filtr AC. Jego zadaniem jest redukowanie szumu pojawiającego się w wysokich częstotliwościach - od 100kHz do 5MHz. Według pomiarów NuPrime'a filtr działa z co najmniej 20 decybelową skutecznością. Następnie, tak przefiltrowany prąd trafia do transformatorów C-Core. 

NuPrime Evolution DAC

Transformator C-Core i bateria kondensatorów

Transformatory typu C-Core z rdzeniem składanym charakteryzują się wyższą skutecznością niż klasyczne transformatory toroidalne. Wynika to z faktu, że charakteryzują się  mniejszymi stratami energii w przepływie pola magnetycznego (mniejszą upływnością pola elektromagnetycznego), a więc wyższą sprawnością i stabilnością. Wytwarzają też mniej zakłóceń wpływających na inne obwody w urządzeniu. 

W celu zapewnienia lepszego ekranowania transformatorów zamknięto je w stalowych puszkach. Pomaga to w minimalizowaniu szumu interferencyjnego, który może zakłócać pracę innych obwodów. W końcu prąd trafia do baterii kondensatorów o pojemności 70.000 mikrofarradów,  co jest wartością kilkukrotnie przewymiarowaną w stosunku do nominalnych potrzeb. Zapewnia to wręcz żelazną stabilność zasilania w najbardziej krytycznych momentach. 

NuPrime Evolution DAC

Sekcja analogowa korzysta z autorskiej ścieżki sygnałowej złożonej z dyskretnych komponentów. Jej unikalna koncepcja zapewnia wysoki poziom PSRR (współczynnika tłumienia wpływu zasilania).  W stopniu wyjściowym zainstalowano wymienne wzmacniacze operacyjne, tak aby entuzjaści DIY mogli poszukać swojego własnego brzmienia.  

NuPrime Evolution DAC

Układ DAC ES9038PRO

Urządzenie wykorzystuje ESS 9038PRO. Połączono go ze sterującym układem scalonym PSRC NuPrime. Ten służy nie tylko do dekodowania, ale również zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania z PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512.

NuPrime Evolution DAC

Najważniejsze cechy:

 • Układ scalony PSRC NuPrime zapewnia obsługę częstotliwości próbkowania od PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512 (w tym PCM do / z DSD) orax DXD
 • Autorskie rozwiązanie NuPrime, które pozwala na dekodowanie formatów DoP za pośrednictwem wejść koaksjalnych i optycznych.
 • Siedem filtrów cyfrowych dla różnorodnych charakterystyk dźwięku: minimum phase fast, miniumum phase slow, linear phase fast, linear phase slow, apodizing fast, hybrid fast, brickwall.
 • Wyjścia analogowe z regulacją głośności 2xRCA oraz 2xXLR
 • Regulacja fazy wyjściowej: normal / invert
 • Ustawienie stopnia wyjściowego (oba wyjścia można ustawić na prawo, lewo, R + L lub L + R).
 • Regulacja jasności wyświetlacza
 • Siedem wejść cyfrowych dla pełnej elastyczności systemu.
 • Nieliniowa krzywa głośności - autorski projekt oprogramowania potencjometru
 • Asynchroniczny tryb przesyłania danych przez USB.
 • Wejście USB obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.
 • Wejście USB obsługuje MQA.
 • Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu w celu dokładnego dopasowaniu poziomu natężenia dźwięku dla każdego źródła.
 • Specjalne oprogramowanie sterownika dla systemu Windows (standardowe oprogramowanie sterownika dla komputerów Mac).
 • Nóżki izolujące od drgań.
 • Wyjście I2S służące do łączenia się z innymi produktami NuPrime (może nie działać z innymi urządzeniami).

NuPrime Evolution DAC

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany.

SEKCJA AUDIO ------
Przetwornik DAC ESS SABRE 9038PRO
Stosunek sygnał/szum 110dB
Zniekształcenia THD <0.0003%
Pasmo przenoszenia 20 - 20.000Hz
Impedancja wyjściowa 50 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
Wi-Fi NIE
AirPlay NIE
Bluetooth NIE
USB DAC TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wejście optyczne 2
Wejścia koaksjalne 2
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wyjścia 2xXLR 1
Złącze słuchawkowe Brak
Wejście Ethernet/LAN NIE
Trigger NIE
INNE obsługiwane formaty: USB 24Bit/384KHz DSD256 / koaksjalny PCM 44.1 - 768KHz/32Bit i DSD DOP 64, 128, 256 / optyczny PCM 44.1 - 192KHz/32Bit i DSD DOP 64 / I2S PCM 768KHz/32Bit i DSD 512
: obsługa plików PCM do 768kHz oraz MQA
: obsługa plików do DSD512 oraz DXD
: DSD z obsługą ASIO
: Ustawienia wyjść: 0 dB=2 Vrms Volume=87; +6 dB=4 Vrms Volume=99
Pilot NIE
Zasilacz 115V lub 230V
Zużycie prądu 13.5W
0.9W Standby
Wysokość 5.5cm
Szerokość 43cm
Głębokość 31.5cm
Waga 5.2kg
Gwarancja 24 miesiące
Kolor (główny) Czarny
Kolor (główny) Srebrny
Przetwornik DAC ESS ES9038PRO SABRE

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Referencyjny system firmy NuPrime ma wyraźnie ukształtowany dźwięk, to nie jest dźwięk neutralny. Chodziło w nim o przekazanie muzyki w maksymalnie przyjemny sposób, z gęstym i niski basem i lekko ocieploną górą. Widziałbym ten system wszędzie tam, gdzie chcemy posłuchać muzyki w spokoju, ale i z zainteresowaniem." zobacz więcej...
"NuPrime Evolution DAC jest właśnie taki: komfortowy i syty, bardzo przyjemny w odbiorze a jednocześnie bogaty i detaliczny. Na pewno nie wyczynowy – on nie bierze udziału w sprincie do “setki”, nie musi niczego udowadniać, wie, jakie są jego najmocniejsze strony i nie będzie się kopał z koniem. Ten przetwornik stawia na płynność i muzykalność. I absolutny relaks w odbiorze muzyki. Co nie znaczy, że nie potrafi zaserwować emocji. " zobacz więcej...
"Precyzja lokalizacji w bliższych planach kest bezbłędna, a ogniskowanie wokali na środku sceny - bliskie ideału.Bardzo dobrej jakości stereofonia." zobacz więcej...
"Scena dźwiękowa zachwyca holograficznym rozmieszczeniem źródeł pozornych i doskonałą gradacją poszczególnych planów, a zakres średnicy i wysokich tonów z pewnością przypadnie do gustu osobom preferującym techniczny i jednocześnie szczegółowy przekaz." zobacz więcej...


Galeria