NuPrime ST-10M (ST10M) Referencyjna końcówka mocy mono 230W RMS


Sugerowana cena detaliczna: 8895.00 zł
      w magazynie

NuPrime ST-10M

Końcówka mocy stereo ST-10 uchodzi za jedną z najlepszych na rynku. Mimo to, inżynierowie NuPrime oświadczyli, że projekt niósł za sobą pewne kompromisy. Ograniczone miejsce nie pozwoliło na zastosowanie wszystkich pomysłów jakie mieli, a przy tym "ograniczało" moc końcówki, jak twierdzą ludzie z NuPrime. Stąd "tylko" 150W na kanał. Teraz autorzy ST10tki powracają z informacją, że w dobrze znanej obudowie da się "pomieścić" 230W mocy na kanał. 

Aby to zapewnić stworzono de facto nowy projekt, którego pomysł narodził się, gdy powstała końcowka stereo ST-10. Tak powstał poprawiony moduł wzmacniacza najnowszej 4. już generacji, który zadebiutował w ST-10M. Nie jest to więc zamknięta w tej samej obudowie monofoniczna wersja tej samej końcówki, ale poprawiona koncepcja, na który składają się nowe obwody oraz nowe komponenty i nowe brzmienie. 

Zaczęto od nowego transformatora toroidalnego o mocy 300W. Następnie zoptymalizowano ułożenie elementów we wnętrzu obudowy, tak aby zmniejszyć interferencje wpływające na jakość sygnału audio. 

NuPrime ST-10M

Obwody zasilające ST10 zostały odświeżone przez zastąpienie 10-amperowych mostków prostowniczych 50-amperowymi diodami Schottkiego, zwiększono pojemność kondensatorów do 30mF, dzięki czemu końcówka ST10 zapewnia o wiele niższy poziom szumów niż stereofoniczna końcówka ST-10.

NuPrime ST-10M

ST10M zapewnia brzmienie pełne, bogate w detale, a przy tym szybkie, o wyraźnie większym nasyceniu barw w stosunku dźwięku ST10 w wersji stereo - uważanego przez wiele osób za referencyjny. Większa moc i niższy poziom szumów pozwala instrumentom wybrzmiewać pełnią barwy i akustyki. Scena jest głębsza i szersza, co daje poczucie lepszej lokalizacji źródeł pozornych. 

Wyposażona w moduł wzmacniacza już czwartej generacji zapewnia zupełnie nowe parametry względem poprzednika:

  • damping factor na poziomie 400
  • brak przesunięcia fazy
  • 20dB lepszy stosunek sygnał/szum
  • skrócona o 20 procent ścieżka sygnałowa
  • poprawiona wydajność dla kolumn nisko impendancyjnych
  • poprawione zabezpieczenia, gdy wzmacniacz pracuje bez obciążenia
  • udoskonalone końcówki mocy w klasie D przełączające się przy 600kHz (w przeciwieństwie do klasycznych, które przełączają się przy 300kHz)
  • nowy liniowy zasilacz z wydajnym transformatorem toroidalnym
  • wzmocniona druga harmoniczna (H2) dla ciepłego lampowego brzmienia bez ograniczeń znanych ze wzmacniaczy lampowych

Produkt oryginalnie zapakowany, z kompletem akcesoriów od producenta. Towar pochodzi z legalnej polskiej dystrybucji i jest objęty pełną gwarancją. 

Moc ciągła (RMS) 230W
Typ Tranzystorowy
Klasa D
SEKCJA AUDIO ------
Stosunek sygnał/szum 91dB
Zniekształcenia THD 0.01%
Pasmo przenoszenia 0 - 50.000Hz
Czułość wejścia 1,5V rms
Impedancja wejściowa 47.000 Ohm
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Trigger NIE
Inne złącza XLR
Inne złącza RCA
Końcówki mocy Mono
Wzmocnienie x28
Wyjścia głośnikowe 1 komplet
Wejście 1xRCA x1
Wejścia analogowe XLR x1
INNE Maksymalna moc dynamiczna: 375W
Wysokość 5.9cm
Szerokość 21.54cm
Głębokość 39.4cm
Waga 6kg
Gwarancja 24 miesiące
Kolor (główny) Czarny
Kolor (główny) Srebrny

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"ST-10M są bardzo przewidywalne, stałe w uczuciach. Kiedy poznamy ich podejście do muzyki, nie powinny nas zaskoczyć żadnymi nagłymi wyskokami, humorami i zmianami nastroju. Daje to wrażenie stabilności i uniwersalności. To, co słyszymy nie jest wynikiem szczęśliwego zbiegu okoliczności - tego, że dane nagranie akurat się naszemu wzmacniaczowi spodobało, albo dzisiaj miał po prostu lepszy dzień. Tutaj się to nie zdarza." zobacz więcej...


Galeria