NuPrime Evolution DAC + 2x NuPrime Evolution One Zestaw elektroniki stereo


Sugerowana cena detaliczna: 59985.00 zł
brak w magazynie

NuPrime Evolution One

Evolution One to ucieleśnienie najnowszej i najlepszej technologii opracowanej przez NuPrime. Od zasilacza i obwodów wzmacniacza po nowy, wysoce zaawansowany stopień wejściowy. Evolution One został starannie dopracowany, aby osiągnąć wydajność na hi-endowym poziomie.

NuPrime Evolution One

Evolution One NuPrime posiada co najmniej kilka interesujących rozwiązań:

 • Obwody wejściowe z impedancją wejściową 1 miliona omów. Wysoka impedancja wejściowa wprowadza mniejsze zniekształcenia harmoniczne i opóźnienie fazowe
 • Końcówki mocy przełączających się przy 700kHz 
 • Nowy zasilacz toroidalny zoptymalizowany pod kątem generowania niskiego szumów,
 • Połączenia między zasilaczem a obwodami zasilacza realizowane za pomocą wysokiej jakości miedzianych przewodów zamiast standardowych kabli

NuPrime Evolution One

The Evolution One przewyższa swoich poprzedników pod każdym względem, z którego znane są wzmacniacze NuPrime:

 • Szersza i głębsza scena dźwiękowa,
 • Większa dynamika oraz akustyka instrumentów,
 • Mniejsze zniekształcenia i szumy,
 • Czystsze tło, które zapewnia większą szczegółowość

Nowa generacja wzmacniaczy NuPrime kontynuuje trend ciepłego i naturalnego brzmienia znanego z klasy A, którego nie posiada żaden inny wzmacniacz impulsowy.

NuPrime Evolution One

Bardzo niewielu producentów jest w stanie zaprojektować impedancję wejściową rzędu 1 miliona omów bez negatywnego wpływu na poziom szumów i stabilność. Evolution One jest pierwszym wzmacniaczem klasy D, który z powodzeniem implementuje impedancję wejściową wielkości 1 miliona omów. 

Evolution One ma bardzo głęboką scenę dźwiękową i może prezentować wyraźny dźwięk nawet na najwyższym poziomie natężenia dźwięku. Odtwarzając utwory koncertowe nagrane z rozmachem będziesz w stanie usłyszeć wyraźny dźwięk ostatnich rzędów perkusji, a nawet odgłos pedału. Wszystkie te szczegóły przedstawiane są w naturalny sposób, bez sztucznych ulepszeń.

NuPrime Evolution One

Wzmacniacze klasy D większości producentów brzmią zimno i twardo, wyróżniając się głownie efektywnością energetyczną i wysoką mocą wyjściową. Dzięki zastosowaniu hybrydowej amplifikacji, czyli połączeniu zalet klasy A i D NuPrime połączył zalety obu tych klas. Evolution One może z łatwością konkurować z najlepszymi wzmacniaczami klasy A na rynku, bez generowania dużych ilości ciepła.

Evolution One prezentuje najbardziej nieskazitelny i przejrzysty dźwięk z całkowicie czarnym tłem. Dowodem na najwyższą jakość końcówek NuPrime 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.


NuPrime Evolution DAC

Aby spełnić najwyższe wymagania topowej serii Evolution, obwody najnowszego przetwornika DAC zostały zaprojektowane od podstaw. Fundamentem każdego urządzenia audio jest prąd elektryczny, którego stabilne parametry pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości dźwięku. 

Dlatego w topowym DACu NuPrime'a zastosowano dwie nowości - transformator C-Core oraz zaawansowany filtr AC. 

NuPrime Evolution DAC

Filtr AC

Zaraz za gniazdem elektrycznym zainstalowano wysokiej klasy filtr AC. Jego zadaniem jest redukowanie szumu pojawiającego się w wysokich częstotliwościach - od 100kHz do 5MHz. Według pomiarów NuPrime'a filtr działa z co najmniej 20 decybelową skutecznością. Następnie, tak przefiltrowany prąd trafia do transformatorów C-Core. 

NuPrime Evolution DAC

Transformator C-Core i bateria kondensatorów

Transformatory typu C-Core z rdzeniem składanym charakteryzują się wyższą skutecznością niż klasyczne transformatory toroidalne. Wynika to z faktu, że charakteryzują się  mniejszymi stratami energii w przepływie pola magnetycznego (mniejszą upływnością pola elektromagnetycznego), a więc wyższą sprawnością i stabilnością. Wytwarzają też mniej zakłóceń wpływających na inne obwody w urządzeniu. 

W celu zapewnienia lepszego ekranowania transformatorów zamknięto je w stalowych puszkach. Pomaga to w minimalizowaniu szumu interferencyjnego, który może zakłócać pracę innych obwodów. W końcu prąd trafia do baterii kondensatorów o pojemności 70.000 mikrofarradów,  co jest wartością kilkukrotnie przewymiarowaną w stosunku do nominalnych potrzeb. Zapewnia to wręcz żelazną stabilność zasilania w najbardziej krytycznych momentach. 

NuPrime Evolution DAC

Sekcja analogowa korzysta z autorskiej ścieżki sygnałowej złożonej z dyskretnych komponentów. Jej unikalna koncepcja zapewnia wysoki poziom PSRR (współczynnika tłumienia wpływu zasilania).  W stopniu wyjściowym zainstalowano wymienne wzmacniacze operacyjne, tak aby entuzjaści DIY mogli poszukać swojego własnego brzmienia.  

NuPrime Evolution DAC

Układ DAC ES9038PRO

Urządzenie wykorzystuje ESS 9038PRO. Połączono go ze sterującym układem scalonym PSRC NuPrime. Ten służy nie tylko do dekodowania, ale również zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania z PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512.

NuPrime Evolution DAC

Najważniejsze cechy:

 • Układ scalony PSRC NuPrime zapewnia obsługę częstotliwości próbkowania od PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512 (w tym PCM do / z DSD) orax DXD
 • Autorskie rozwiązanie NuPrime, które pozwala na dekodowanie formatów DoP za pośrednictwem wejść koaksjalnych i optycznych.
 • Siedem filtrów cyfrowych dla różnorodnych charakterystyk dźwięku: minimum phase fast, miniumum phase slow, linear phase fast, linear phase slow, apodizing fast, hybrid fast, brickwall.
 • Wyjścia analogowe z regulacją głośności 2xRCA oraz 2xXLR
 • Regulacja fazy wyjściowej: normal / invert
 • Ustawienie stopnia wyjściowego (oba wyjścia można ustawić na prawo, lewo, R + L lub L + R).
 • Regulacja jasności wyświetlacza
 • Siedem wejść cyfrowych dla pełnej elastyczności systemu.
 • Nieliniowa krzywa głośności - autorski projekt oprogramowania potencjometru
 • Asynchroniczny tryb przesyłania danych przez USB.
 • Wejście USB obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.
 • Wejście USB obsługuje MQA.
 • Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu w celu dokładnego dopasowaniu poziomu natężenia dźwięku dla każdego źródła.
 • Specjalne oprogramowanie sterownika dla systemu Windows (standardowe oprogramowanie sterownika dla komputerów Mac).
 • Nóżki izolujące od drgań.
 • Wyjście I2S służące do łączenia się z innymi produktami NuPrime (może nie działać z innymi urządzeniami).

NuPrime Evolution DAC

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany.
Galeria