NuPrime Hi-mDAC (HimDAC) Przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC 32-bit/384kHz i DSD256 dla Android / Apple iOS


Sugerowana cena detaliczna: 729.00 zł
      w magazynie

NuPrime Hi mDAC

NuPrime Hi-mDAC to przenośny wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo analogowy w jednej obudowie. Jego zadaniem jest poprawa jakości dźwięku z urządzeń mobilnych - smartfonów oraz tabletów. Użytkownik może także podłączyć Hi-mDAC do komputera z Windows lub MacOS.

Najnowocześniejsza kość przetwornika DAC oraz dedykowany układ USB

Niewielkie rozmiary urządzenia nie zdradzają jego możliwości. NuPrime Hi-mDAC umożliwia dekodowanie sygnału PCM w rozdzielczości 32-bit/384 kHz oraz DSD256. Wiele tanich, przenośnych przetworników DAC może dekodować jedynie sygnał PCM w rozdzielczości 24-bit/96 KHz. Pliki DSD nie są odtwarzane, co znacznie ogranicza możliwości takich urządzeń. 

NuPrime Hi-mDAC do dekodowania i wzmacniania sygnału cyfrowego wykorzystuje kość CS43131 firmy Cirrus Logic. Aby wyeliminować podbarwienia dźwięku i inne niechciane dodatki producent zastosował pięć filtrów cyfrowych. Za wzmocnienie sygnału odpowiedzialny jest niskoszumny wzmacniacz słuchawkowy. Producent zastosował układ umożliwiający wykrywanie impedancji podłączonych słuchawek. Zapewnia to spójny i klarowny dźwięk niezależnie od impedancji przetwornika zastosowanego w słuchawkach. Projektanci dostosowali układ USB, który wraz z kością przetwornika DAC CS43131 w największym stopniu wpływa na jakość dźwięku.

Niski pobór energii

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest także niski pobór energii. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się muzyką przez długi czas, nie wyczerpując baterii w smartfonie.

  

Uniwersalność zastosowania

Warto podkreślić, że producent nie sugeruje konkretnych producentów i modeli słuchawek, jakie powinny być podłączane do urządzenia. Ze względu na uniwersalny charakter brzmienia użytkownik nie będzie miał problemu z doborem odpowiednich słuchawek, które spełnią jego oczekiwania.     

Kompatybilność

Hi-mDAC jest kompatybilny z szeroka gamą urządzeń - komputerami Apple i urządzeniami mobilnymi z systemem Android oraz iOS, w tym iPhone'ami oraz iPadami. 

UWAGA: Ustaw głośność źródła na 100%, aby uzyskać najlepszą wydajność Hi-mDAC

Niewielkie wymiary

NuPrime Hi-mDAC jest jednym z najmniejszych przenośnych przetworników cyfrowo-analogowych i wzmacniaczy słuchawkowych dostępnych na rynku. Jego wymiary (5.0 cm x 2.2 cm x 1.2 cm) sprawiają, że z łatwością zmieści się w kieszeni, w plecaku lub torbie, zapewniając wysokiej jakości dźwięk niezależnie od miejsca, w którym przebywasz.  

Najważniejsze cechy:

  • możliwość dekodowania plików PCM 32-bit/384kHz oraz DSD256
  • asynchroniczne USB umożliwiające znaczną redukcję jittera
  • przetwornik DAC oparty o wysokiej klasy kość Cirrus Logic CS43131
  • wyjście optyczne współdzielone z wyjściem słuchawkowym 3.5 mm
  • urządzenie nie wymaga zewnętrznego zasilania
  • obudowa wykonana z aluminium

Podłączenie do urządzeń Android za pomocą przejściówki - kliknij po ofertę

Podłączenie do urządzeń Apple za pomocą przejściówki:

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Wejścia 1 X USB-C (32-bit/384kHz & DSD256 decoding)
Wyjścia mini Jack 3.5mm analogowe do podłączenia słuchawek lub 3.5mm optyczne (PCM 192kHz, DoP64)
Typ Tranzystorowy
Kontrola tonów NIE
Przetwornik DAC Cirrus Logic CS43131 MasterHiFI
Filtry cyfrowe 5 trybów
Stosunek sygnał/szum >100dB
Zniekształcenia THD 0.005%
Pasmo przenoszenia 20 - 20.000Hz
Separacja kanałów 110dB
USB DAC TAK
Wyjścia optyczne 3.5mm mini jack
Złącze słuchawkowe 3.5mm mini jack
Inne złącza Wyjście optyczne 3,5mm
Zakres dynamiki 130dB
Regulacja głośności TAK
Obsługiwane słuchawki Do 200 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 300 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 600 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 150 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 100 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 32 Ohm
INNE Pracuje z systemami: Windows, Android, iOS, MacOS
: Obsługuje 5 filtrów cyfrowych
: Cyfrowa regulacja głośności z precyzją 0.5dB
: W pełni aluminiowa obudowa obrobiona techniką CNC
Wysokość 1.2cm
Szerokość 2.2cm
Głębokość 5cm
Gwarancja 24 miesiące
Przenośny Tak, zasilanie z USB
USB OTG TAK

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Nie ma znaczenia, czy Hi-mDAC-a podłączymy do smartfona, czy do komputera – w każdym wypadku "daczek" zaskoczy nas swoim brzmieniem: przebogatym w detale, barwnym, żywym i zdecydowanym. Uderzająca jest także jego przezroczystość akustyczna oraz selektywność, które skutkują nieprzeciętnymi zjawiskami przestrzennymi... Za takie pieniądze chyba nie da się lepiej." zobacz więcej...
"W porównaniu z bezpośrednim wyjściem z płyty głównej mojego komputera, brzmienie Hi-mDAC jest bardziej otwarte, z wyczuciem uwarstwienia dźwięku oraz głębi nieobecnym przy bezpośrednim połączeniu, a biorąc pod uwagę cenę, jest to doskonała aktualizacja." zobacz więcej...
"Dźwięk Hi-mDAC jest (...) przyjemny, bezproblemowy. Oczywisty, ale i uprzejmy, trochę przylepny, a przy tym zdystansowany dzięki zredukowaniu ostrości, wyraźnie zmienia typowe, suche brzmienie prosto z komputera czy telefonu. Jego wpływ jest łatwo słyszalny, bez względu na jakość materiału. (...) Audiofilskie perełki zabrzmią gładko i elegancko, a klasyka (poważna, jazzowa, nawet rockowa) – nieco nostalgicznie." zobacz więcej...


Galeria