NuPrime AMG PRA przedwzmacniacz stereo klasy hi-end z regulacją fazy, wzmocnienia i kompensacją akustyczną


Sugerowana cena detaliczna: 9095.00 zł
brak w magazynie

AMG PRA

Głównym celem projektu AMG PRA było dostarczenie na rynek urządzenia przedwzmacniacza o maksymalnie transparentnym brzmieniu z kilkoma istotnymi wyróżnikami technologicznymi. Specjalnie do tego urządzenia zespół inżynierów NuPrime'a opracował kilka nowych, autorskich rozwiązań przetwarzania niskonapięciowego sygnału analogowego. W AMG PRA zastosowano też wyjątkową sekcje wejściową o impedancji 1 miliona omów znaną z hiendowej serii Evolution.

amg pra nuprime

Projekt AMG-PRA przykłada szczególną wage do odizolowania wrażliwych obwodów przetwarzających sygnał audio od obwodów zasilających. Sekcja zasilająca powstała na oddzielnej płytce drukowanej zaś jej bazą jest topologia gwiazdy. Obie płytki rozdziela dedykowany moduł separujący.

amg pra

Cyfrowa regulacja głosności jest realizowana na układzie MUSES72320. Sekcja analogowa single-ended powstała w oparciu o opampy MUSES8920, które produkują harmoniczne zbliżone do wzmacniaczy lampowych. Układ wejść i wyjść jest w pełni zbalansowany. Za ograniczenie zniekształceń fazowych odpowiada sekcja modulacji harmonicznych.

amg pra

Kompensacja akustyczna i regulacja fazy
To unikalna koncepcja zaproponowana przez zespół NuPrime'a. Ponieważ wielu audiofilów używa kolumn podstawkowych przedwzmacniacz posiada 3 tryby equalizacji, które podbijają szybki spadek skuteczności na basie małych kolumn. Możliwe są do wyboru trzy tryby podbicia niskich tonów:

  • +2.2dB przy 125Hz
  • +4.5dB przy 100Hz
  • +5.3dB przy 75Hz

amg pra nuprime

Ponadto sekcja equalizacji umożliwia ustawienie dwóch trybów wzmocnienia oraz przełączenie fazy, co poprawia zgranie z końcówkami mocy.

amg pra nuprime

Front serii AMG ucieleśnia ducha w jakim zostało zbudowane całe urządzenie. Wycięty z utwardzanego aluminium lotniczego przy użyciu 4 osiowej maszyn CNC, która dopieszcza każdy detal w 48 krokach produkcyjnych - w tym trójwymiarowe, lakierowane logo wycięte za pomocą diamentowego ostrza.

amg pra nuprime

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, na gwarancji polskiego dystrybutora, z kompletem akcesoriów dołączanych przez producenta. 

Typ
Typ Tranzystorowy
Klasa
A
SEKCJA AUDIO
------
Wbudowany DAC
NIE
Przedwzm. gramofonowy
NIE
Stosunek sygnał/szum
95dB
Zniekształcenia THD
0.008%
Pasmo przenoszenia
10 - 200.000Hz
Impedancja wejściowa
1.000.000 omów
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA
------
Wi-Fi
NIE
UPnP
NIE
AirPlay
NIE
Bluetooth
NIE
USB DAC
NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod
NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA
------
Wyjścia 2xRCA liniowe
1
Wejścia 2xRCA liniowe
3
Wyjścia 2xXLR
1
Wejścia 2xXLR
1
Złącze słuchawkowe
Brak
Trigger
NIE
Wzmocnienie
High: 3.2
Low: 2.1
INNE
Kompensacja akustyczna, trzy tryby:
2.2dB dla 125Hz /
4.5dB dla 100Hz /
5.3dB dla 75Hz
:
Napięcie wyjściowe: 2xRCA: 2V /
2xXLR: 4V
Pilot
TAK
Wysokość
5,5cm
Szerokość
23.5cm
Głębokość
30cm
Waga
2.5kg
Gwarancja
24 miesiące

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"(...) Są urządzenia, których klasa staje się ewidentna już kilka chwil po ich uruchomieniu. Z dzielonym wzmacniaczem NuPrime'a jest w zasadzie podobnie, aczkolwiek im dłużej gra, tym łatwiej docenić jego zalety. Sam potrzebowałem kilku chwil, by uświadomić sobie, że jak na urządzenia w niewygórowanej przecież cenie, PRA i STA prezentują rzadko spotykaną w swojej klasie rozdzielczość, przestrzenność i neutralność. Dość powiedzieć, że biorąc pod uwagę tylko dwa pierwsze z wymienionych aspektów, tj. rozdzielczość i przestrzenność, NuPrime okazał się lepszy od świetnej (i droższej) integry Naima Nait 3." zobacz więcej...
"Zestaw AMG cechuje się prężnym, zwartym i obfitym dźwiękiem o sporej szybkości i dużym uderzeniu tonalnym. Gra bardzo transparentnie, selektywnie i precyzyjnie. Ale również gęsto i soczyście - a nawet wręcz muzykalnie, bo z romantyczną aurą delikatnego "pluszowego" ciepła oraz z miłym dodatkiem krągłości. Dźwięku jest bardzo dużo, ale ani przez chwilę nie jest ani przytłaczający swą masą, ani męczący energią. Można napisać, że jest bezwarunkowo naturalny w odbiorze, aczkolwiek jest to natura sporego natężenia tonalnego oraz głębokiego wysycenia barwami muzyki. Zdrowe proporcje są w 100% zachowane." zobacz więcej...
"AMG PRA + AMG STA tworzą piękne połączenie nie tylko wizualnie, ale także pod względem synergii dźwiękowej - solidne i pełne brzmienie przedwzmacniacza doskonale uzupełnia nieco szczuplejszą sygnaturę grania końcówki mocy. (...) Niemniej jednak końcówka mocy AMG STA jest prawdziwą gwiazdą tego zestawienia. Jest w stanie zagrać na poziomie znacznie wykraczającym poza to, co można oczekiwać od urządzenia w tej półce cenowej. (...) AMG STA udowodniła, że klasa D może zagrać na tyle "analogowo" i wyrafinowanie, jak najlepsze liniowe końcówki mocy" zobacz więcej...


Galeria