NuPrime AMG STA końcówka mocy stereo 2x200W / mono 1x320W


Sugerowana cena detaliczna: 8395.00 zł
      w magazynie

AMG STA

nuprime amg sta

Front serii AMG ucieleśnia ducha w jakim zostało zbudowane całe urządzenie. Wycięty z utwardzanego aluminium lotniczego przy użyciu 4 osiowej maszyn CNC, która dopieszcza każdy detal w 48 krokach produkcyjnych - w tym trójwymiarowe, lakierowane logo wycięte za pomocą diamentowego ostrza.

Płytę PCB modelu STA podłączono do ekranowanego przewód uziemiający w celu izolacji zewnętrznych interferencji. Architektura końcówki mocy to konstrukcja single-ended bez sprzężenia zwrotnego, co jest rozwiązaniem charakterystycznym dla wzmacniaczy w klasie A.

nuprime amg sta

Moduły wzmacniające w klasie A sąsiadują z końcówkami mocy w klasie D, których częstotliwość przełączania ustalono na 700kHz, co jest wynikiem 1,4 raza lepszym niż w STA-9.

nuprime amg sta

Dzięki temu producent uzyskał moc i wydajność cieplną klasy D, z charakterystycznym ciepłym brzmieniem wzmacniaczy lampowych w klasie A - o wzmocnionej drugiej harmonicznej. Dzięki staranności montażu i doboru podzespołów udało się uzyskać niezwykle wysoki poziom transparentności wzmacnianego sygnału, co przekłada się na znakomitą przestrzenność brzmienia.

nuprime amg sta

Jak zwykle w przypadku urządzeń NuPrime baczną uwagę zwrócono na sekcję zasilającą. Tam znajduje się serce układu: transformator toroidalny o mocy 380W co jest wynikiem o 30% lepszym w stosunku do podobnych konstrukcji.

nuprime amg sta

Wejście prądowe od gniazdka do transformatora używa dedykowanej wysokonapięciowej szyny prądowej, która zapewnia maksymalną stabilność i przepustowość transmisji. Zaś filtry trzeciego rzędu dla wysokich częstotliwości redukują zakłócenia z sieci zasilającej.

nuprime amg sta

Połączenie transformatora do płyty głównej przetwarzającej sygnał audio odbywa się za pomocą 20 amperowego bloku spiętego z dwoma 10 amperowymi prostownikami. Główna linia zasilająca wykorzystuje miedzianą płytę przekaźnikową o niskiej impedancji, aby zmaksymalizować moc dostarczaną wprost do obwodów wzmacniacza.

amg sta nuprime

amg sta nuprime

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, na pełnej gwarancji polskiego dystrybutora , z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

Moc ciągła (RMS) 200W
Klasa A+D
Stosunek sygnał/szum 100dB
Zniekształcenia THD 0.006%
Pasmo przenoszenia 10 - 50.000Hz
Czułość wejścia 1.2 Vrms
Impedancja wejściowa 1.000.000 omów
Wejścia 2xRCA liniowe 1
Wejścia 2xXLR 1
Złącze słuchawkowe Brak
Końcówki mocy Mono
Końcówki mocy Stereo
Wzmocnienie +26dB (stereo), +52dB (mono)
Wyjścia głośnikowe 2 komplety
Pilot NIE
Wysokość 5.5cm
Szerokość 23.5cm
Głębokość 28.5cm
Waga 4kg
Gwarancja 24 miesiące

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Są urządzenia, których klasa staje się ewidentna już kilka chwil po ich uruchomieniu. Z dzielonym wzmacniaczem NuPrime'a jest w zasadzie podobnie, aczkolwiek im dłużej gra, tym łatwiej docenić jego zalety. Sam potrzebowałem kilku chwil, by uświadomić sobie, że jak na urządzenia w niewygórowanej przecież cenie, PRA i STA prezentują rzadko spotykaną w swojej klasie rozdzielczość, przestrzenność i neutralność. Dość powiedzieć, że biorąc pod uwagę tylko dwa pierwsze z wymienionych aspektów, tj. rozdzielczość i przestrzenność, NuPrime okazał się lepszy od świetnej (i droższej) integry Naima Nait 3." zobacz więcej...
"Zestaw AMG cechuje się prężnym, zwartym i obfitym dźwiękiem o sporej szybkości i dużym uderzeniu tonalnym. Gra bardzo transparentnie, selektywnie i precyzyjnie. Ale również gęsto i soczyście - a nawet wręcz muzykalnie, bo z romantyczną aurą delikatnego "pluszowego" ciepła oraz z miłym dodatkiem krągłości. Dźwięku jest bardzo dużo, ale ani przez chwilę nie jest ani przytłaczający swą masą, ani męczący energią. Można napisać, że jest bezwarunkowo naturalny w odbiorze, aczkolwiek jest to natura sporego natężenia tonalnego oraz głębokiego wysycenia barwami muzyki. Zdrowe proporcje są w 100% zachowane." zobacz więcej...
"AMG PRA + AMG STA tworzą piękne połączenie nie tylko wizualnie, ale także pod względem synergii dźwiękowej - solidne i pełne brzmienie przedwzmacniacza doskonale uzupełnia nieco szczuplejszą sygnaturę grania końcówki mocy. (...) Niemniej jednak końcówka mocy AMG STA jest prawdziwą gwiazdą tego zestawienia. Jest w stanie zagrać na poziomie znacznie wykraczającym poza to, co można oczekiwać od urządzenia w tej półce cenowej. (...) AMG STA udowodniła, że klasa D może zagrać na tyle "analogowo" i wyrafinowanie, jak najlepsze liniowe końcówki mocy" zobacz więcej...
polska flaga "NuPrime STA-9X i NuPrime AMG STA nieco inaczej rozkładają akcenty. Ten pierwszy większy nacisk kładzie na werwę, dynamikę, szybkość i dobrą zabawę. Drugi – na barwność, wypełnienie, kolory. Ten pierwszy to taki odrobinę dzikus, drugi – wydaję się być odrobinę bardziej wyrafinowany i subtelny. Ale oba są warte przesłuchania. Naprawdę warto je wypróbować, bo każdy nich może być doskonałym wyborem." zobacz więcej...


Galeria