NuPrime Stream-9 (Stream9) transport sieciowy (streamer) Bluetooth aptX HD, AirPlay2, Spotify, TIDAL


Sugerowana cena detaliczna: 5995.00 zł
      w magazynie

NuPrime Stream-9

NuPrime Stream-9 to kolejna, bardzo interesująca propozycja od producenta z Tajwanu. Kompaktowy, referencyjny transport sieciowy, który możemy podłączyć do amplitunera/wzmacniacza z wejściami cyfrowymi lub przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). A do tego w bardzo konkurencyjnej cenie.

Opatentowany przez NuPrime układ konwertera częstotliwości próbkowania (SRC), liniowy zasilacz oraz obwód zasilania o niskim poziomie szumów, a także inne komponenty klasy audiofilskiej sprawiają, że Stream-9 odważnie sięga po wydajność światowej klasy.

Sercem tego urządzenia jest oczywiście 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53, który zapewnia stabilne działanie, nawet przy wysokiej rozdzielczości streamingu. NuPrime Stream-9 oferuje przesył Wi-Fi 24-bit/192 kHz, a także Bluetooth 5.0 aptX HD, AirPlay 2 oraz sieciowe DLNA. Unikalny konwerter częstotliwości próbkowania (SRC) daje użytkownikowi możliwość up-samplingu częstotliwości próbkowania PCM i DSD, od 44,1 kHz do 768 kHz lub DSD64 do DSD256, z zachowaniem  bardzo niskiego jittera.

Z NuPrime Stream-9 bez problemu połączysz się z wszystkimi głównymi serwisami przesyłania strumieniowego online: Spotify, TIDAL, Deezer, Amazon Music, TuneIn a także iHeartRadio, Qobuz i QQ Music. Wygodne sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych głośników możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację Omnia Receiver App kompatybilną z iOS i systemem Android. Stream-9 umożliwia również strumieniowanie muzyki po przez aplikacje Spotify Connect i TIDAL Connect. Bluetooth 5.0 HD-Qualcomm aptX HD obsługuje 24-bitową jakość muzyki przez Bluetooth do max. 30 metrów.

Duża liczba wyjść cyfrowych ułatwia podłączenie Stream-9 do każdego zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacz.  Urządzenie umożliwia re-streaming po złączu optycznych i koaksjalnym.

Za bardzo wydajną i szybką pracę Stream-9, odpowiada Amlogic A113X 64-bitowy czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53 do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości.

Za dostarczenie energii bez zakłóceń do Stream-9 odpowiada zasilacza liniowy, dla zapewnienia ultra niskiego poziomu tętnienia napięć i szumów, co ma dobroczynny wpływ na jakość wyprowadzanego sygnału cyfrowego audio.

Konwerter częstotliwości próbkowania Ultra Hi-Res:

 • Częstotliwość próbkowania sygnału cyfrowego dowolnych wejść, w tym strumieniowych, może być konwertowana w górę lub w dół między PCM i DSD, od 44.lkHz do 768kHz lub DSD-64 do DSD-256.
 • Konwersję uzyskuje się poprzez zwiększenie częstotliwości próbkowania do megaherców przed konwersją w dół do docelowej częstotliwości próbkowania z bardzo niskim jitterem i zniekształceniami.

NuPrime zaprojektował chipsety SRC przy współpracy z tajwańskiego biurem projektowym IC. Nasz zespół używa dwóch chipsetów w obwodzie STREAM-9, aby uzyskać jak najlepszą jakoś sygnału cyfrowego.

Bluetooth Wireless HD-Qualcomm aptX HD obsługuje 24-bitowy sygnał przez Bluetooth. Zasięg wynosi maksymalnie do 30 metrów w zależności od warunków.

Najważniejsze cechy:

 • Transport sieciowy z wyświetlaczem
 • wsparcie serwisów streamingowych: Spotify, Tidal, iHeartRadio, Qobuzz, QQ music, TuneIn
 • urządzenie kompatybilne z aplikacjami Spotify Connect i TIDAL Connect
 • DLNA (do 192 kHz 24-bit) 
 • Bluetooth 5.0 + AptX HD
 • AirPlay 2
 • Wi-Fi 5G / 2.4G
 • Wejście: WLAN, optyczne, koaksjalne
 • Wyjście: SPDIF optyczne (PCM192kHz/24bit), koncentryczne (PCM192kHz/24bit), AES/EBU (PCM 768kHz/32bit, wsparcie DoP maksymalnie do DSD256)
 • Wyjście IIS/I2S* HDMI (PCM 768kHz/32bit, DSD maksymalnie do DSD256), dedykowane do podłączenia z urządzeniami NuPrime wyposażonymi w ten typ gniazda

*NuPrime nie gwarantuje, że źródło IIS/I2S będzie kompatybilne z urządzeniami innych marek z powodu szerokiej gamy niestandardowych specyfikacji

Instrukcja obsługi STREAM-9 w języku polskiem>>>

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany. Dostępny w kolorze czarnym i srebrnym.

Typ Tranzystorowy
Przedwzm. gramofonowy NIE
DLNA Tak
Wi-Fi TAK
AirPlay AirPlay 2
Bluetooth TAK
Bluetooth 5.0
Dedykowana aplikacja Android
Dedykowana aplikacja iOS (Apple iPhone/iPod/iPad)
Gapless NIE
Radio internetowe TAK
Usługi muzyczne Spotify
Usługi muzyczne TuneIN
Usługi muzyczne Qobuz
Usługi muzyczne Tidal
Usługi muzyczne Amazon Music
Usługi muzyczne iHeartRadio
Usługi muzyczne Spotify Connect
Usługi muzyczne QQ Music
Usługi muzyczne TIDAL Connect
USB DAC NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
WEJŚCIA/WYJŚCIA AES / EBU
WEJŚCIA/WYJŚCIA Ethernet
Wejście optyczne 1
Wyjścia optyczne 1
Wejścia koaksjalne 1
Wyjścia koaksjalne 1
Wejście Ethernet/LAN TAK
Wyjścia HDMI 1
Trigger NIE
Kolor Czarny
Kolor Srebrny
Zintegrowany wzmacniacz NIE
Wyjście subwooferowe NIE
aptX TAK
: Bluetooth 5.0 aptX HD
: Wsparcie AirPlay 2
: Pilot
Pilot TAK
Wysokość 55mm
Szerokość 235mm
Głębokość 281mm
Waga 4kg
Gwarancja 24 miesiące

Recenzje prasowe:
" Świetna przestrzeń. Nie ociepla grania, szczególnie w średnicy i w basie brzmi bardzo neutralnie. Oferuje dźwięk bardzo rozdzielczy, z wyraźnym rysunkiem i atakiem. " zobacz więcej...
"To brzmienie jest po prostu bogate. Wiele się w nim dzieje. Zaglądamy głębiej, rozkręcamy potencjometr wzmacniacza w prawo i widzimy coraz więcej szczegółów, zupełnie jakbyśmy oglądali mapę złożoną z tysięcy zdjęć i mogli robić coraz większe zbliżenie, nie tracąc możliwości podziwiania całego obrazu. Nie ma co ukrywać, że niezwykle przyjemnie się tego słuchało." zobacz więcej...
"Jeśli ktoś szuka dobrze brzmiącego odtwarzacza strumieniowego, to Stream-9 jest znakomitym wyborem, który sprawdzi się, w systemach audio o różnych charakterach brzmienia. (...) Brzmienie neutralne, klarowne i pozbawione szumów. Dynamika i przestrzeń na piątkę z plusem. (...) Oferuje czytelną scenę dźwiękową z precyzyjnie rozlokowanymi źródłami pozornymi." zobacz więcej...
"Przy odsłuchach Stream-9 uwagę zwraca bardzo detalicznie odwzorowanie gry instrumentów np. struny gitary, kontrabasu, czy fortepianu. Wybrzmiewają naturalnie, a ich barwa grania nie ulega ochłodzeniu. Niskie tony są odtwarzane z dużym zróżnicowaniem, trzymając przy tym zwartość i szybkość. Także wokale są szczegółowe, przy czym dalej bardzo pięknie przekazują emocje w głosie. Spodobało nam się też granie detali, są wyraźniej słyszalne i nie ma potrzeby mocnego skupiania się na nagraniu, aby je z niego wyłowić. Co do perkusji dźwięki uderzeń w talerze, nawet przy tekstylnej kopułce tweetera, oddane są bardzo realistycznie, a różnice w graniu danego rodzaju talerzy są doskonale słyszalne." zobacz więcej...
"We wszystkich naszych ulubionych utworach do testowania sprzętów audio, Stream-9 czaruje głębią, dobrą lokalizacją konkretnych dźwięków w przestrzeni oraz szczegółów, które rzadko da się usłyszeć w tym zakresie cenowym.(...) Instrumenty perkusyjne z płyty Nemeton (Matthias Pintscher) rozwijają się przed słuchaczem w głębokiej i trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej, z dynamiką i szybkością przekazu. Dialog pomiędzy Clarą-Lane Lens i tenorem Denzilem Delaere ( “L.I.T.A.N.I.E.S” Nick Cave, Nicholas Lens) przenosi nas do pierwszego rzędu, bardzo blisko artystów, z świetną lokalizacją źródeł pozornych. Dobra robota!" zobacz więcej...


Galeria