NuPrime IDA-8 (IDA8) zintegrowany wzmacniacz DAC + NuPrime Stream-9 (Stream9) transport sieciowy


Sugerowana cena detaliczna: 11690.00 zł
      w magazynie

NuPrime IDA-8

IDA-8 to kompaktowy wzmacniacz stereo z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC. Urządzenie posiada przedwzmacniacz pracujący w klasie A bez pętli sprzężenia zwrotnego oraz końcówkę mocy w klasie D. Ten hybrydowy układ amplifikacji pozwolił połączyć najważniejsze zalety każdej z klas. Dzięki temu urządzenie posiada wysoką wydajność oraz barwę i elegancję brzmienia.

IDA-8 to urządzenie o brzmieniu dostojnym, lekko ocieplonym, z pełnym basem i łagodnej, stonowanej, analogowej górze pasma. 100W ciągłej mocy niezależnie od obciążenia wskazuje na bardzo wysoką wydajność prądową, co pozwala podłączyć do wzmacniacza praktycznie dowolne kolumny.

W zamyśle producenta głównym źródłem sygnału audio dla wzmacniacza są formaty cyfrowe. Dlatego wzmacniacz dysponuje 4 wejściami cyfrowymi i tylko jednym kompletem złącz analogowych.

IDA-8 jest zintegrowanym urządzeniem stereo, które oferuje kombinację funkcjonalności w postaci:

 • sterowania urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
 • wysokiej jakości przetwornika DAC opartego na kości ESS ES9010K2M
 • obsługi formatów cyfrowych do 384kHz i DSD256

 • hi-endowego przedwzmacniacza z układami ULCAM (Ultra-Linear Class A Module) o parametrach znanych z urządzeń o kilka klasy wyższych (THD 0.0015%, stosunek sygnał/szum - 130dB).
 • 100W na ciągłej mocy na kanał zarówno przy 4 jak i 8 ohmach

 • precyzyjnego potencjometru z cienkowarstwowymi rezystorami o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
 • możliwość przesłania plików DSD  w formie DoP (DSD over PCM) oraz ASIO 2.1 

 • udoskonalonych końcówek mocy w klasie D przełączające się przy 600kHz (w przeciwieństwie do klasycznych, które przełączają się przy 300kHz)

 • super-liniowy klasyczny zasilacz toroidalny o sprawności dochodzącej do 93 procent
 • realnego pasma przenoszenia sięgające 50.000Hz!

 • unikalnego designu opartego o proste geometryczne formy i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach

 • antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

 • autorskie sterowniki do systemu Windows

Zobacz film przedstawiający recenzję NuPrime IDA-8

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.


NuPrime Stream-9

NuPrime Stream-9 to kolejna, bardzo interesująca propozycja od producenta z Tajwanu. Kompaktowy, referencyjny transport sieciowy, który możemy podłączyć do amplitunera/wzmacniacza z wejściami cyfrowymi lub przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). A do tego w bardzo konkurencyjnej cenie.

Opatentowany przez NuPrime układ konwertera częstotliwości próbkowania (SRC), liniowy zasilacz oraz obwód zasilania o niskim poziomie szumów, a także inne komponenty klasy audiofilskiej sprawiają, że Stream-9 odważnie sięga po wydajność światowej klasy.

Sercem tego urządzenia jest oczywiście 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53, który zapewnia stabilne działanie, nawet przy wysokiej rozdzielczości streamingu. NuPrime Stream-9 oferuje przesył Wi-Fi 24-bit/192 kHz, a także Bluetooth 5.0 aptX HD, AirPlay 2 oraz sieciowe DLNA. Unikalny konwerter częstotliwości próbkowania (SRC) daje użytkownikowi możliwość up-samplingu częstotliwości próbkowania PCM i DSD, od 44,1 kHz do 768 kHz lub DSD64 do DSD256, z zachowaniem  bardzo niskiego jittera.

Z NuPrime Stream-9 bez problemu połączysz się z wszystkimi głównymi serwisami przesyłania strumieniowego online: Spotify, TIDAL, Deezer, Amazon Music, TuneIn a także iHeartRadio, Qobuz i QQ Music. Wygodne sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych głośników możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację Omnia Receiver App kompatybilną z iOS i systemem Android. Stream-9 umożliwia również strumieniowanie muzyki po przez aplikacje Spotify Connect i TIDAL Connect. Bluetooth 5.0 HD-Qualcomm aptX HD obsługuje 24-bitową jakość muzyki przez Bluetooth do max. 30 metrów.

Duża liczba wyjść cyfrowych ułatwia podłączenie Stream-9 do każdego zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacz.  Urządzenie umożliwia re-streaming po złączu optycznych i koaksjalnym.

Za bardzo wydajną i szybką pracę Stream-9, odpowiada Amlogic A113X 64-bitowy czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53 do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości.

Za dostarczenie energii bez zakłóceń do Stream-9 odpowiada zasilacza liniowy, dla zapewnienia ultra niskiego poziomu tętnienia napięć i szumów, co ma dobroczynny wpływ na jakość wyprowadzanego sygnału cyfrowego audio.

Konwerter częstotliwości próbkowania Ultra Hi-Res:

 • Częstotliwość próbkowania sygnału cyfrowego dowolnych wejść, w tym strumieniowych, może być konwertowana w górę lub w dół między PCM i DSD, od 44.lkHz do 768kHz lub DSD-64 do DSD-256.
 • Konwersję uzyskuje się poprzez zwiększenie częstotliwości próbkowania do megaherców przed konwersją w dół do docelowej częstotliwości próbkowania z bardzo niskim jitterem i zniekształceniami.

NuPrime zaprojektował chipsety SRC przy współpracy z tajwańskiego biurem projektowym IC. Nasz zespół używa dwóch chipsetów w obwodzie STREAM-9, aby uzyskać jak najlepszą jakoś sygnału cyfrowego.

Bluetooth Wireless HD-Qualcomm aptX HD obsługuje 24-bitowy sygnał przez Bluetooth. Zasięg wynosi maksymalnie do 30 metrów w zależności od warunków.

Najważniejsze cechy:

 • Transport sieciowy z wyświetlaczem
 • wsparcie serwisów streamingowych: Spotify, Tidal, iHeartRadio, Qobuzz, QQ music, TuneIn
 • urządzenie kompatybilne z aplikacjami Spotify Connect i TIDAL Connect
 • DLNA (do 192 kHz 24-bit) 
 • Bluetooth 5.0 + AptX HD
 • AirPlay 2
 • Wi-Fi 5G / 2.4G
 • Wejście: WLAN, optyczne, koaksjalne
 • Wyjście: SPDIF optyczne (PCM192kHz/24bit), koncentryczne (PCM192kHz/24bit), AES/EBU (PCM 768kHz/32bit, wsparcie DoP maksymalnie do DSD256)
 • Wyjście IIS/I2S* HDMI (PCM 768kHz/32bit, DSD maksymalnie do DSD256), dedykowane do podłączenia z urządzeniami NuPrime wyposażonymi w ten typ gniazda

*NuPrime nie gwarantuje, że źródło IIS/I2S będzie kompatybilne z urządzeniami innych marek z powodu szerokiej gamy niestandardowych specyfikacji

Instrukcja obsługi STREAM-9 w języku polskiem>>>

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany. Dostępny w kolorze czarnym i srebrnym.
Galeria