NuPrime Omnia Stream Mini Transport strumieniowy (sieciowy) Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay 2


Sugerowana cena detaliczna: 1199.00 zł
      w magazynie

NuPrime Omnia Stream Mini Odtwarzacz, transport strumieniowy (sieciowy) Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay 2

NuPrime Omnia Stream Mini to transport sieciowy multiroom z obsługą transmisji Wi-Fi 24-bit/192kHz i Bluetooth, który pozwala dodać opcję przesyłania strumieniowego do amplitunera lub wzmacniacza zintegrowanego z wbudowanym przetwornikiem DAC. Dzięki niewielkim gabarytom, urządzenie umożliwia dyskretne umieszczenie go na biurku lub półce z książkami. Jednak niech Was nie zwiedzie kompaktowy rozmiar, bo NuPrime Omnia Stream Mini jest równie wydajny co znacznie większe i droższe odtwarzacze sieciowe, ponadto oferuje wiele przydatnych opcji.

NuPrime Stream Mini

Urządzenie jest odbiornikiem Bluetooth oraz umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe poprzez Wi-Fi 24-bit/192kHz. Z powodzeniem obsługuje większość głównych serwisów streamingowych, m.in. Tidal, Deezer, Spotify, Amazon Music i Qobuz oraz odtwarza radia internetowe takie jak TuneIn czy iHeartRadio, dając w ten sposób bezpłatny dostęp do kilku tysięcy stacji. Omnia Stream Mini umożliwia również strumieniowanie muzyki za pośrednictwem aplikacji Spotify Connect i TIDAL Connect.

NuPrime Stream Mini

Dzięki obsłudze DLNA, przesyłanie utworów z innych urządzeń (smartfon, tablet, komputer, dysk NAS) jest proste i nie wymaga korzystania z zewnętrznych nośników danych, takich jak np. płyty CD czy DVD. Producent nie zapomniał także o użytkownikach urządzeń mobilnych z systemem iOS, wyposażając ten kompaktowy transport sieciowy w obsługę AirPlay2.

NuPrime Omnia Stream Mini można też podłączyć do zintegrowanego wzmacniacza wyposażonego w wejścia cyfrowe, przetwornika DAC lub amplitunera i uczynić go częścią głównego systemu audio.

NuPrime Stream Mini

NuPrime Omnia Stream Mini wyposażony jest w wyjście koaksjalne oraz optyczne (służące do podłączenia do przetwornika DAC lub wzmacniacza/amplitunera wyposażonego w wejścia sygnału cyfrowego), gniazdo IIS/ I2S* typu HDMI (dedykowane do podłączenia innych urządzeń NuPrime), oraz NuPrime Digital Port**, czyli port USB typu C zaprojektowany do przenoszenia danych S/PDIF (pomiędzy urządzeniami NuPrime), jak również zasilania 5V.

Produkty NuPrime można łączyć, dopasowując poszczególne moduły do własnych potrzeb, np. łącząc odtwarzacz sieciowy Stream Mini z innymi produktami NuPrime lub kompatybilnymi głośnikami.

NuPrime Omnia Stream Mini może udostępniać muzykę w całym domu (do 8 stref), stając się częścią systemu multiroom, wraz z prostą kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych. Dostępna bezpłatnie w Apple Store i Google Play aplikacja Omnia Receiver zapewnia użytkownikowi możliwość przypisania nazw do każdego z odbiorników, wyboru odtwarzanego przez nie utworu oraz pogrupowania ich w celu odtwarzania tej samej muzyki. Za pomocą aplikacji Omnia Receiver można też aktualizować oprogramowanie urządzenia.

 • Aby pogrupować urządzenia, naciśnij ikonę urządzenia, przytrzymaj i przeciągnij w kierunku innego urządzenia lub istniejącej grupy. 
 • W sytuacji, gdy zgrupowanych jest wiele urządzeń, pierwsze urządzenie w grupie działa jako główne źródło muzyki. Re-streaming ma miejsce, gdy urządzenie główne odbiera muzykę z wejścia Bluetooth, analogowego lub optycznego i przesyła strumieniowo do wszystkich innych odbiorników w grupie.

Wsparcie Linkplay zapewnia moduł, który zarządza protokołem przesyłania strumieniowego. Za pośrednictwem Wi-Fi obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń do głośników, komunikacją między urządzeniami, re-streaming oraz multi-room. Ogólnie rzecz biorąc, produkty kompatybilne z Linkplay mogą być używane razem jako system. Częściowa lista produktów kompatybilnych z Linkplay znajduje się tutaj: https://www.linkplay.com/products-powered-by-linkplay.

 

Najważniejsze cechy:

 • Wyjścia: Coaxial (24bit/192kHz), optyczne (Toslink), NuPrime Digital Port** (S/PDIF)
 • Wyjście IIS/ I2S* dedykowane do podłączenia z urządzeniami NuPrime wyposażonymi w ten typ gniazda
 • Wi-Fi 24-bit/192kHz i komunikacja Bluetooth (jako odbiornik)
 • Obsługa przesyłania strumieniowego multi-room do 8 stref
 • Obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego online (iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify, TIDAL, TuneIn), sieciowe DLNA i przesyłanie strumieniowe AirPlay2
 • Kompatybilność z aplikacjami Spotify Connect i TIDAL Connect
 • Bezpłatna aplikacja "Omnia Receiver" dla systemów iOS i Android umożliwia łatwe korzystanie i sterowanie inteligentnym systemem muzycznym oraz wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych  głośników
 • Obsługa przesyłania strumieniowego w wielu pomieszczeniach do 8 stref
 • Aktualizacja oprogramowania urządzenia po przez internet
 • Zasilanie: 5V DC (wymagana standardowa ładowarka USB 5V lub podłączenie do gniazda NuPrime Digital Port)

*NuPrime nie gwarantuje, że źródło IIS/I2S będzie kompatybilne z urządzeniami innych marek z powodu szerokiej gamy niestandardowych specyfikacji

**NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilania 5 V do podłączenia zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB

NuPrime Stream Mini

W zestawie:
    • NuPrime Omnia Stream Mini
    • kabel USB C - USB A
    • kabel HDMI
    • instrukcja obsługi

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu, z kompletem akcesoriów od producenta.

SEKCJA AUDIO ------
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
DLNA Tak
Wi-Fi TAK
UPnP TAK
AirPlay AirPlay 2
AirPlay Tak
Bluetooth TAK
Dedykowana aplikacja Android
Dedykowana aplikacja iOS (Apple iPhone/iPod/iPad)
Radio internetowe TAK
Usługi muzyczne Spotify
Usługi muzyczne iTunes
Usługi muzyczne TuneIN
Usługi muzyczne Qobuz
Usługi muzyczne Tidal
Usługi muzyczne Amazon Music
Usługi muzyczne iHeartRadio
Usługi muzyczne Spotify Connect
Usługi muzyczne QQ Music
Usługi muzyczne TIDAL Connect
USB DAC NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wyjścia optyczne 1
Wyjścia koaksjalne 1
Złącze słuchawkowe Brak
Wejście Ethernet/LAN NIE
Trigger NIE
Zintegrowany wzmacniacz NIE
Obsługa serwera NAS TAK
: parametry wejścia optycznego: 24bit/192kHz
: Wyjście NuPrime Digital Port (S/PDIF)
Pilot NIE
Waga 0.5kg
Gwarancja 24 miesiące
Google Chromecast (Google Cast) NIE

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Omnia Stream Mini zapewnia żywy, naturalny i zrównoważony przekaz o wysokiej energii grania, ze sporym zaangażowaniem emocjonalnym oraz odczuwalną głębią tonalną. Dźwięk ma znakomitą plastyczność i efektywność - jest sprężysty, gładki i ciągły. Łatwo i szybko wchodzący do uszu słuchacza. Przekonująco obrazujący rozmaite zjawiska muzyczne oraz wiarygodnie portretujący przestrzeń." "Dźwięk jest transparentny - czysty, czyściusieńki. Efektywny i atrakcyjny. Bezpośredni." zobacz więcej...


Galeria