NuPrime Omnia Stream Mini Transport strumieniowy (sieciowy) Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay 2


Sugerowana cena detaliczna: 1425.00 zł
      w magazynie

NuPrime Omnia Stream Mini Odtwarzacz, transport strumieniowy (sieciowy) Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay 2

NuPrime Omnia Stream Mini to transport sieciowy multiroom z obsługą transmisji Wi-Fi 24-bit/192kHz i Bluetooth, który pozwala dodać opcję przesyłania strumieniowego do amplitunera lub wzmacniacza zintegrowanego z wbudowanym przetwornikiem DAC. Dzięki niewielkim gabarytom, urządzenie umożliwia dyskretne umieszczenie go na biurku lub półce z książkami. Jednak niech Was nie zwiedzie kompaktowy rozmiar, bo NuPrime Omnia Stream Mini jest równie wydajny co znacznie większe i droższe odtwarzacze sieciowe, ponadto oferuje wiele przydatnych opcji.

NuPrime Stream Mini

Urządzenie jest odbiornikiem Bluetooth oraz umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe poprzez Wi-Fi 24-bit/192kHz. Z powodzeniem obsługuje większość głównych serwisów streamingowych, m.in. Tidal, Deezer, Spotify, Amazon Music i Qobuz oraz odtwarza radia internetowe takie jak TuneIn czy iHeartRadio, dając w ten sposób bezpłatny dostęp do kilku tysięcy stacji. Omnia Stream Mini umożliwia również strumieniowanie muzyki za pośrednictwem aplikacji Spotify Connect i TIDAL Connect.

NuPrime Stream Mini

Dzięki obsłudze DLNA, przesyłanie utworów z innych urządzeń (smartfon, tablet, komputer, dysk NAS) jest proste i nie wymaga korzystania z zewnętrznych nośników danych, takich jak np. płyty CD czy DVD. Producent nie zapomniał także o użytkownikach urządzeń mobilnych z systemem iOS, wyposażając ten kompaktowy transport sieciowy w obsługę AirPlay2.

NuPrime Omnia Stream Mini można też podłączyć do zintegrowanego wzmacniacza wyposażonego w wejścia cyfrowe, przetwornika DAC lub amplitunera i uczynić go częścią głównego systemu audio.

NuPrime Stream Mini

NuPrime Omnia Stream Mini wyposażony jest w wyjście koaksjalne oraz optyczne (służące do podłączenia do przetwornika DAC lub wzmacniacza/amplitunera wyposażonego w wejścia sygnału cyfrowego), gniazdo IIS/ I2S* typu HDMI (dedykowane do podłączenia innych urządzeń NuPrime), oraz NuPrime Digital Port**, czyli port USB typu C zaprojektowany do przenoszenia danych S/PDIF (pomiędzy urządzeniami NuPrime), jak również zasilania 5V.

Produkty NuPrime można łączyć, dopasowując poszczególne moduły do własnych potrzeb, np. łącząc odtwarzacz sieciowy Stream Mini z innymi produktami NuPrime lub kompatybilnymi głośnikami.

NuPrime Omnia Stream Mini może udostępniać muzykę w całym domu (do 8 stref), stając się częścią systemu multiroom, wraz z prostą kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych. Dostępna bezpłatnie w Apple Store i Google Play aplikacja Omnia Receiver zapewnia użytkownikowi możliwość przypisania nazw do każdego z odbiorników, wyboru odtwarzanego przez nie utworu oraz pogrupowania ich w celu odtwarzania tej samej muzyki. Za pomocą aplikacji Omnia Receiver można też aktualizować oprogramowanie urządzenia.

 • Aby pogrupować urządzenia, naciśnij ikonę urządzenia, przytrzymaj i przeciągnij w kierunku innego urządzenia lub istniejącej grupy. 

     

 • W sytuacji, gdy zgrupowanych jest wiele urządzeń, pierwsze urządzenie w grupie działa jako główne źródło muzyki. Re-streaming ma miejsce, gdy urządzenie główne odbiera muzykę z wejścia Bluetooth, analogowego lub optycznego i przesyła strumieniowo do wszystkich innych odbiorników w grupie.

     

Wsparcie Linkplay zapewnia moduł, który zarządza protokołem przesyłania strumieniowego. Za pośrednictwem Wi-Fi obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń do głośników, komunikacją między urządzeniami, re-streaming oraz multi-room. Ogólnie rzecz biorąc, produkty kompatybilne z Linkplay mogą być używane razem jako system. Częściowa lista produktów kompatybilnych z Linkplay znajduje się tutaj: https://www.linkplay.com/products-powered-by-linkplay.

 

Najważniejsze cechy:

 • Wyjścia: Coaxial (24bit/192kHz), optyczne (Toslink), NuPrime Digital Port** (S/PDIF)
 • Wyjście IIS/ I2S* dedykowane do podłączenia z urządzeniami NuPrime wyposażonymi w ten typ gniazda
 • Wi-Fi 24-bit/192kHz i komunikacja Bluetooth (jako odbiornik)
 • Obsługa przesyłania strumieniowego multi-room do 8 stref
 • Obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego online (Deezer, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify, TIDAL, TuneIn), sieciowe DLNA i przesyłanie strumieniowe AirPlay2
 • Kompatybilność z aplikacjami Spotify Connect i TIDAL Connect
 • Bezpłatna aplikacja "Omnia Receiver" dla systemów iOS i Android umożliwia łatwe korzystanie i sterowanie inteligentnym systemem muzycznym oraz wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych  głośników
 • Obsługa przesyłania strumieniowego w wielu pomieszczeniach do 8 stref
 • Aktualizacja oprogramowania urządzenia po przez internet
 • Zasilanie: 5V DC (wymagana standardowa ładowarka USB 5V lub podłączenie do gniazda NuPrime Digital Port)

*NuPrime nie gwarantuje, że źródło IIS/I2S będzie kompatybilne z urządzeniami innych marek z powodu szerokiej gamy niestandardowych specyfikacji

**NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilania 5 V do podłączenia zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB

NuPrime Stream Mini

W zestawie:
    • NuPrime Omnia Stream Mini
    • kabel USB C - USB A
    • kabel HDMI
    • instrukcja obsługi

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu, z kompletem akcesoriów od producenta.

SEKCJA AUDIO
SEKCJA AUDIO ------
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA
------
DLNA
Tak
Wi-Fi
TAK
UPnP
TAK
AirPlay
AirPlay 2
Tak
Bluetooth
TAK
Dedykowana aplikacja
Android
iOS (Apple iPhone/iPod/iPad)
Radio internetowe
TAK
Usługi muzyczne
Spotify
Deezer
iTunes
TuneIN
Qobuz
Tidal
Amazon Music
iHeartRadio
Spotify Connect
QQ Music
TIDAL Connect
USB DAC
NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA
------
Wyjścia optyczne
1
Wyjścia koaksjalne
1
Złącze słuchawkowe
Brak
Wejście Ethernet/LAN
NIE
Trigger
NIE
Zintegrowany wzmacniacz
NIE
Obsługa serwera NAS
TAK
:
parametry wejścia optycznego: 24bit/192kHz
:
Wyjście NuPrime Digital Port (S/PDIF)
Pilot
NIE
Waga
0.5kg
Gwarancja
24 miesiące
Google Chromecast (Google Cast)
NIE

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Omnia Stream Mini zapewnia żywy, naturalny i zrównoważony przekaz o wysokiej energii grania, ze sporym zaangażowaniem emocjonalnym oraz odczuwalną głębią tonalną. Dźwięk ma znakomitą plastyczność i efektywność - jest sprężysty, gładki i ciągły. Łatwo i szybko wchodzący do uszu słuchacza. Przekonująco obrazujący rozmaite zjawiska muzyczne oraz wiarygodnie portretujący przestrzeń." "Dźwięk jest transparentny - czysty, czyściusieńki. Efektywny i atrakcyjny. Bezpośredni." zobacz więcej...


Galeria