NuPrime Omnia Stream Mini DAC Odtwarzacz strumieniowy (sieciowy) Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay 2


Sugerowana cena detaliczna: 1725.00 zł
      w magazynie

NuPrime Omnia Stream Mini DAC Odtwarzacz strumieniowy (sieciowy) Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay 2

NuPrime stworzyło urządzenie, które na pewno wprawi Was w zdumienie. Omnia Stream Mini DAC to kompaktowy odtwarzacz sieciowy multiroom z wbudowanym przetwornikiem DAC, który jest równie wydajny co znacznie większe i droższe odpowiedniki. Dodatkowo urządzenie oferuje wiele przydatnych, łatwych w obsłudze funkcji, dostęp do większości głównych serwisów streamingowych oraz wsparcie dla Spotify, Tidal Connect, AirPlay2 i DLNA.

Urządzenie jest odbiornikiem Bluetooth oraz umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe poprzez Wi-Fi 24-bit/192kHz. Z powodzeniem obsługuje większość głównych serwisów streamingowych, m.in. Tidal, Deezer, Spotify, Amazon Music i Qobuz oraz odtwarza radia internetowe takie jak TuneIn czy iHeartRadio, dając w ten sposób bezpłatny dostęp do kilku tysięcy stacji. Omnia Stream Mini DAC umożliwia również strumieniowanie muzyki za pośrednictwem aplikacji Spotify Connect i TIDAL Connect. Wygodne sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych głośników możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację Omnia Receiver App kompatybilną z iOS i systemem Android. 

Dzięki obsłudze DLNA, przesyłanie utworów z innych urządzeń (smartfon, tablet, komputer, dysk NAS) jest proste i nie wymaga korzystania z zewnętrznych nośników danych, takich jak np. płyty CD czy DVD. Producent nie zapomniał także o użytkownikach urządzeń mobilnych z systemem iOS, wyposażając ten kompaktowy transport sieciowy w obsługę AirPlay2.

NuPrime Omnia Stream Mini DAC wyposażony jest w wyjście koaksjalne, analogowe 2xRCA oraz NuPrime Digital Port**, czyli port USB typu C zaprojektowany do przenoszenia danych S/PDIF (pomiędzy urządzeniami NuPrime), jak również zasilania 5V.

Produkty NuPrime można łączyć, dopasowując poszczególne moduły do własnych potrzeb, np. łącząc odtwarzacz sieciowy Omnia Stream Mini DAC z innymi produktami NuPrime lub kompatybilnymi głośnikami.

 

Odtwarzacz NuPrime Omnia Stream Mini DAC może stać się częścią systemu multiroom. Urządzenie może udostępniać muzykę w całym domu (do 8 stref) wraz z prostą kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych. Dostępna bezpłatnie w Apple Store i Google Play aplikacja Omnia Receiver zapewnia użytkownikowi możliwość przypisania nazw do każdego z odbiorników, wyboru odtwarzanego przez nie utworu oraz pogrupowania ich w celu odtwarzania tej samej muzyki. Za pomocą aplikacji Omnia Receiver można też aktualizować oprogramowanie urządzenia.

 • Aby pogrupować urządzenia, naciśnij ikonę urządzenia, przytrzymaj i przeciągnij w kierunku innego urządzenia lub istniejącej grupy.

     

 • W sytuacji, gdy zgrupowanych jest wiele urządzeń, pierwsze urządzenie w grupie działa jako główne źródło muzyki. Re-streaming ma miejsce, gdy urządzenie główne odbiera muzykę z wejścia Bluetooth, analogowego lub optycznego i przesyła strumieniowo do wszystkich innych odbiorników w grupie.

     

Wsparcie Linkplay zapewnia moduł, który zarządza protokołem przesyłania strumieniowego. Za pośrednictwem Wi-Fi obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku z urządzeń do głośników, komunikacją między urządzeniami, re-streaming oraz multi-room. Ogólnie rzecz biorąc, produkty kompatybilne z Linkplay mogą być używane razem jako system. Częściowa lista produktów kompatybilnych z Linkplay znajduje się tutaj: https://www.linkplay.com/products-powered-by-linkplay.

*NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilania 5 V do podłączenia zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB

NuPrime Stream Mini

Najważniejsze cechy:

 • Wyjścia: Coaxial (24bit/192kHz), Analogowe 2 x RCA, NuPrime Digital Port* (S/PDIF)
 • Wi-Fi 24-bit/192kHz i komunikacja Bluetooth (jako odbiornik)
 • Obsługa przesyłania strumieniowego multi-room do 8 stref
 • Obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego online (iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify, TIDAL, TuneIn), sieciowe DLNA i przesyłanie strumieniowe AirPlay2
 • Urządzenie kompatybilne z aplikacjami Spotify Connect i TIDAL Connect
 • Bezpłatna aplikacja "Omnia Receiver" dla systemów iOS i Android umożliwia łatwe korzystanie i sterowanie inteligentnym systemem muzycznym oraz wybieranie muzyki źródłowej oraz docelowych  głośników
 • Obsługa przesyłania strumieniowego w wielu pomieszczeniach do 8 stref
 • Aktualizacja oprogramowania urządzenia po przez internet
 • Zasilanie: 5V DC (wymagana standardowa ładowarka USB 5V lub podłączenie do gniazda NuPrime Digital Port)

W zestawie:

 • NuPrime Omnia Stream Mini DAC
 • kabel USB C - USB A - 1m
 • kabel 2 x RCA - 1.2m
 • kabel mini Jack 3.5mm na 2 x RCA - 1.2m
 • instrukcja obsługi

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu z kompletem akcesoriów od producenta. Gwarancja 24 miesiące. 

SEKCJA AUDIO ------
Przetwornik DAC ESS Sabre
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
DLNA Tak
Wi-Fi TAK
UPnP TAK
AirPlay AirPlay 2
AirPlay Tak
Bluetooth TAK
Dedykowana aplikacja Android
Dedykowana aplikacja iOS (Apple iPhone/iPod/iPad)
Radio internetowe TAK
Usługi muzyczne Spotify
Usługi muzyczne iTunes
Usługi muzyczne TuneIN
Usługi muzyczne Qobuz
Usługi muzyczne Tidal
Usługi muzyczne Amazon Music
Usługi muzyczne Spotify Connect
Usługi muzyczne TIDAL Connect
USB DAC NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wyjścia koaksjalne 1
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Złącze słuchawkowe Brak
Wejście Ethernet/LAN NIE
Trigger NIE
Obsługa serwera NAS TAK
: Wyjście coaxial: 24bit/192kHz)
Pilot NIE
Waga 0.5kg
Gwarancja 24 miesiące
Przetwornik DAC ESS Sabre
Google Chromecast (Google Cast) NIE

Recenzje prasowe:
"Niech mnie ktoś uszczypnie, bo to przecież nie może być prawda, że NuPrime Omnia Stream Mini DAC gra tak jak gra. Ja wszystko rozumiem, zdaję sobie sprawę z postępu technicznego, coraz doskonalszych rozwiązań software’owych i sukcesywnie zdobywanego doświadczenia wytwórców. Ale na miły Bóg, tego, że pudełeczko mniejsze od paczki papierosów, w dodatku komunikujące się wyłącznie bezprzewodowo, jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z konkurencją z poziomu 8-10kPLN, to się nie spodziewałem."zobacz więcej...
"Uderzający jest autentyzm brzmienia przejawiający się w naturalności wokali, reprodukcji barw instrumentów, jak również energii i bezpośredniości, jakie biją z przekazu – wszystko to z urządzenia mieszczącego się w dłoni i zasilanego ładowarką do smartfona!" zobacz więcej...
"Niskie tony nie wykazują żadnej „strukturalnej” słabości, demonstrują zarówno pełne rozciągnięcie, jak i kontrolę, niczego specjalnie nie akcentując. Średnica jest czytelna, czysta, otwarta, płynnie i bez oporów przechodzi w wysokie tony, selektywne i połyskujące." zobacz więcej...


Galeria