NuPrime STA-9X (STA9X) końcówka mocy stereo 2x130W / mono 1x330 RMS w klasie A+D


Sugerowana cena detaliczna: 6395.00 zł
      w magazynie

NuPrime STA-9X (STA9X) końcówka mocy stereo 2x130W / mono 1x330 RMS w klasie A+D

NuPrime STA-9X to końcówka mocy, pracująca w stereo z mocą 2x130 przy 8 Ohm, którą także można przełączyć w tryb mono i dostarcza wtedy potężną moc 1x330W przy 8 Ohm. Końcówka pracuje w klasie D+A. Została zaprojektowana z ulepszonym przebiegiem harmonicznych parzystego rzędu w stosunku do modelu STA-9. Zapewnia to jeszcze bardziej analogowe granie z atrakcyjnymi cechami dźwięku ze wzmacniaczy lampowych i wzmacniaczy klasy A, bez ich wad i ograniczeń. Nowy model końcówki sprawia, że wokale dostarczą nam jeszcze więcej emocjonalnych doznań, a odtwarzane dźwięki instrumentów  w górnych rejestrach zyskały dodatkowy blask.

Wzmacniacz STA-9X został stworzony na podstawie projektu ULCAM (Ultra Linear Class A Module) w połączeniu z projektem klasy D wzmacniacza STA-9 urozmaiconym  koncepcją projektową AMG-STA. Łącząc silny wysoko impedancyjny wzmacniacz typu single-ended bez ujemnego sprzężenia zwrotnego w sekcji przedwzmacniacza wraz z wzmacniaczem klasy D z podwójnym sprzężeniem zwrotnym STA-9X osiągnął dźwięk ciepły oraz dynamiczny z niezwykłą szybkością oraz przejrzystością. Wzmacniacze NuPrime wnoszą tradycyjne przełączające konstrukcje klasy D na zupełnie nowy poziom ponieważ używają samo oscylujących obwodów do wygenerowania fali modulowanej szerokością impulsów (PWM). Wzmacniacz STA-9X przełącza się na częstotliwości 750kHz (najwyższa na rynku), znacznie przekraczającą częstotliwość próbkowania płyt kompaktowych 44.1kHz. Większość wzmacniaczy w klasie D przełącza się na częstotliwości 300 kHz lub mniejszej. 

Uzupełnieniem zestawu jest nowy zasilacz liniowy w NuPrime STA-9X z wysokowydajnym transformatorem toroidalnym, który redukuje szumy o wysokiej częstotliwości i zapewnia wysoką wydajność w zakresie niskich częstotliwości. Za filtrowanie zasilania odpowiadają 4 kondensatory dedykowane do zastosowań audio. STA-9X posiada opatentowane przez NuPrime nóżki, zapewniające izolację i pochłanianie wibracji z powierzchni na której stoi urządzenie. Poprawiają warunki pracy końcówki mocy i co za tym idzie jakość dźwięku. 

Właściwości:

 • Ulepszony w stosunku do STA-9, wzmacniacz STA-9X z pojedynczym nieujemnym sprzężeniem zwrotnym klasy A i podwójnym sprzężeniem zwrotnym klasy D wywodzi się z AMG STA. Ta konstrukcja pozwala STA-9X produkować więcej szczegółów i wyższą rozdzielczość niż STA-9.
 • Tryb stereo z możliwością mostkowania w tryb mono, w którym dysponujemy mocą 330W przy 8 Ohm.
 • Udoskonalony obwód parzystych harmonicznych (H2) zapewnia ciepłą i naturalną charakterystykę dźwięku.
 • 130% wyższa zdolność wysterowania prądu wyjściowego niż STA-9 pozwala głośnikom o niskiej impedancji uzyskać lepszą dynamikę i moc.
 • Praca z częstotliwością przełączania 750 kHz, zapewnia wysoką rozdzielczość odtwarzania z rozszerzonym pasmem przenoszenia do 50kHz.
 • Nowy liniowy zasilacz z wysokowydajnym transformatorem toroidalnym redukuje szumy o wysokiej częstotliwości i wzmacnia wydajność w zakresie niskich częstotliwości.
  Ścieżka sygnału unika kondensatorów sieciujących, dzięki czemu uzyskuje się pasmo przenoszenia na poziomie prądu stałego, zapewniając czystą przyjemność muzyczną.

Dźwięk NuPrime:

 • Ogromna scena dźwiękowa
 • Szybka, błyskawiczna dynamika
 • Bardzo niski poziom zniekształceń i szumów
 • Muzyka wyłania się z nieskazitelnego tła, z delikatnymi detalami i wszelkimi niuansami

Podsumowując, charakter brzmieniowy NuPrime STA-9X jest inny od miękkiego, ciepłego dźwięku, który często kojarzymy z większością wzmacniaczy lampowych lub suchego, klinicznego, ostrego dźwięku, który często kojarzymy z technologią półprzewodnikową. STA-9X osiągają idealną równowagę między bogato teksturowanymi barwami i harmonią, ma odpowiednio wyważone niskie tony, zaskakującą dynamikę, znakomitą szczegółowością, przy tym budując bardzo głęboką scenę dźwiękową.

Specyfikacja:

 • Wejścia:
  • RCA: wejście niezbalansowane x 1
  • XLR: Wejście zbalansowane x 1
  • Trigger IN (12V)
 • Wyjścia:
  • Wyjście głośnika stereo x 1
  • Wyjście głośnika mono x 1
  • Trigger OUT (12V)
 • Moc: 2 x 130 W / 1 x 330 W przy 8 omach
 • Szczytowa moc wyjściowa: 2 x 170 W / 1 x 370 W przy 8 omach
 • Impedancja wejściowa: 47 k Ohm
 • Stosunek sygnału do szumu: > 90dB przy 1W, 10W, 100W
 • THD+N: 0,005% (stereo) / 0,005% (mono)
 • Pasmo przenoszenia: 10Hz do 50kHz
 • Napięcie AC na całym świecie: (115 VAC / 230 VAC) z przełącznikiem wyboru napięcia na spodzie urządzenia
 • Bezpiecznik AC: 3A, 250VAC
 • Wymiary: 235 mm szer. x 281 mm głęb. x 60 mm wys. (wraz z nóżkami)
 • Waga: 4 kg
 • Kolor: czarny lub srebrny

  Produkt nowy, oryginalnie zapakowany ze wszystkimi akcesoriami producenta.

  Moc ciągła (RMS) 2 X 130W / 1 X 330W @ 8 & 4 Ohms
  Typ Tranzystorowy
  Klasa A+D
  Wbudowany DAC NIE
  Przedwzm. gramofonowy NIE
  Stosunek sygnał/szum 90dB
  Pasmo przenoszenia 10 - 50.000Hz
  Impedancja wejściowa 47.000 Ohm
  Wejścia 2xRCA liniowe 1
  Wejścia 2xXLR 1
  Kolor Czarny
  Kolor Srebrny
  Wzmocnienie x 28.5
  INNE Dwa tryby pracy: Stereo / Mono
  : Wzmocniony przebieg drugiej harmonicznej (H2) dla wzmocnienia efektu lampowego grania
  : Częstotliwość przełączania 750kHz (najwyższa na rynku)
  : Super-liniowy klasyczny zasilacz toroidalny
  : Bezpiecznik AC: zwłoczny, 3A, 250VAC
  Wysokość 6cm
  Szerokość 23.5cm
  Głębokość 28.1cm
  Waga 4kg
  Gwarancja 24 miesiące
  THD+N 0.005% (Stereo) / 0.005% (Mono)

  Recenzje prasowe:
  Recenzent:
  Skrót recenzji:
  "Zestaw Nuprime to dobrze zaprojektowane urządzenia elektroniczne o bardzo uniwersalnym brzmieniu. Końcówka mocy nie będzie miała żadnego problemu w wysterowaniu nawet trudniejszych zespołów głośnikowych (...)" zobacz więcej...
  "Wysoka moc zarówno w trybie stereo, jak i mono. Dwa rodzaje wejść analogowych (RCA i XLR) poszerzają możliwości konfiguracji. Brzmienie plastyczne i barwne, z dynamiką na wysokim poziomie i z nisko schodzącym basem. Obszerna stereofonia z wyraźną głębią sceny dźwiękowej. (...) Przy niemal mikroskopijnych jak na tego typu wzmacniacz wymiarach STA-9X oferuje ponadprzeciętnie wysoką moc i wydajność prądową, dzięki czemu jest zdolny do współpracy niemal z każdymi zestawami głośnikowymi. Do tego otrzymujemy brzmienie zbalansowane, przyjemne i dynamiczne, z ogromnym zapasem mocy." zobacz więcej...
  Nagroda Audio Video w kategorii Wzmacniacz Mocy "(...) Gra zaskakująco dojrzale i naturalnie. Dużej rozdzielczości i bardzo dobremu oddaniu przestrzeni towarzyszy prawidłowe nasycenie barw, naturalność i gładkość dźwięku. STA-9X z powodzeniem sprawdzi się w systemach wyższej klasy, zapewniając możliwość rozbudowy poprzez mostkowanie." zobacz więcej...
  polska flaga "NuPrime STA-9X i NuPrime AMG STA nieco inaczej rozkładają akcenty. Ten pierwszy większy nacisk kładzie na werwę, dynamikę, szybkość i dobrą zabawę. Drugi – na barwność, wypełnienie, kolory. Ten pierwszy to taki odrobinę dzikus, drugi – wydaję się być odrobinę bardziej wyrafinowany i subtelny. Ale oba są warte przesłuchania. Naprawdę warto je wypróbować, bo każdy nich może być doskonałym wyborem." zobacz więcej...


  Galeria