NuPrime Omnia A200 (A-200) Wzmacniacz zintegrowany 2x150W z odtwarzaczem strumieniowym, Wi-Fi, Bluetooth, aptX HD, Airplay
Sugerowana cena detaliczna: 3499.00 zł
NuPrime Omnia A200
NuPrime A200 to funkcjonalny, małogabarytowy wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym (sieciowym), który umożliwia wielostrefowe (multi-zone) przesyłanie dźwięku. Przeznaczony jest dla wymagających miłośników audio, którzy poszukują wysokiej jakości sygnału audio - zarówno analogowego, jak również z serwisów streamingowych (Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, , Spotify Connect, TIDAL, TuneIn, Deezer).
Główne cechy
- Wzmacniacz o mocy 2x150W przy 8 omach i 2x250 W przy 4 omach
- Przesyłanie strumieniowe: Wi-Fi 24-bit/192 kHz i Bluetooth 5.0 aptX HD (ponowne przesyłanie strumieniowe do innych urządzeń strumieniowych Nuprime w celu grupowania ograniczonego do 16-bit/44,1 kHz)**
- Obsługa wejść optycznych/ Bluetooth/ sieciowych i analogowych
- Obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego online (Spotify, TIDAL, TuneIn, Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Napster, Ximalaya), AirPlay i sieciowe DLNA*
- Bezpłatna aplikacja Omnia Receiver na iOS i Androida umożliwia łatwe sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz głośników docelowych grupowych (w tym odbieranie streamerów).
* Urządzenie obsługuje Spotify Connect. Nie obsługuje TIDAL Connect i AirPlay2.
** Urządzenia mobilne mogą przesyłać strumieniowo muzykę Bluetooth do Omnia A200, ale Omnia A200 nie przesyła strumieniowo muzyki Bluetooth do urządzeń mobilnych.

Optymalizacja dźwięku
Liniowe i neutralne odchylenie dźwiękowe Omnia A200 sprawia, że nadaje się on do szerokiej gamy głośników i źródeł. Ustawienia korektora EQ Presets i loudness (wzmocnienie niskich tonów) dostrojone za pomocą szybkiego procesora DSP umożliwiają dopasowanie dźwięku do systemu i rodzaju słuchanej muzyki.

MEDIATEX MT7688
Innowacyjne rozwiązania techniczne
- Dynamiczny zasilacz impulsowy o niskim poziomie szumów NuPrime (DLN PS):
- Zasilacz ma wbudowany dwurdzeniowy układ, który bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie mocy wyjściowej wzmacniacza. Zasilacz posiada trzy poziomy sterowania: z wykorzystaniem małego transformatora przy niskim poborze mocy, następnie dużego transformatora, gdy zapotrzebowanie na moc wzrasta i wreszcie dwóch zasilaczy współpracujących ze sobą, aby zmaksymalizować dostarczanie mocy.
- Częstotliwości przełączania zasilacza są automatycznie regulowane w zakresie od 60kHz do 180kHz, zgodnie z zapotrzebowaniem mocy wyjściowej wzmacniacza.
- Wzmacniacz klasy D bardzo niski poziom szumów dzięki wtórnemu sygnałowi sprzężenia zwrotnego, co skutkuje wyraźnym i szczegółowym dźwiękiem.
- Wyjście głośnikowe A200 zawiera dwustopniowy filtr wyjściowy, który redukuje zakłócenia o wysokiej częstotliwości, zapewniając bardziej przejrzysty i przyjemny dźwięk, nie męczący podczas długich odsłuchów.
- Co więcej, Omnia A200 wykorzystuje olej silikonowy o ultrawysokiej przewodności cieplnej i bloki miedzi o wysokiej czystości do szybkiego przewodzenia ciepła.

Omnia A200 wykorzystuje kompaktowe i mocne końcówki mocy pracujące w klasie D, a na wyjściach stereo osiąga maksymalną moc 2x 250W (4 Ohm). Co więcej, dzięki zintegrowanej konstrukcji sprzężenia zwrotnego i korekcji błędów, osiąga wyjątkowo niski poziom zakłóceń i zniekształceń. Unikalny zasilacz Dynamic Low Noise Switching Power (DLN PS) zapewnia doskonałą jakość dźwięku.
Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.
| Ethernet (HEC) | TAK |
| Wejścia | USB-A (pamięć) |
| Moc ciągła (RMS) | 2x 150W@8 Ohm, 2x 250W@4 Ohm |
| Typ | Tranzystorowy |
| Formaty z USB | MP3 |
| Formaty z USB | WAV |
| Formaty z USB | WMA |
| Formaty z USB | AAC |
| Formaty z USB | FLAC |
| Formaty z USB | APE |
| Formaty z USB | ALAC |
| Formaty z USB | AAC+ (HE AAC) |
| Klasa | D |
| Przetwornik DAC | 16/24 bit |
| Wbudowany DAC | TAK |
| Przedwzm. gramofonowy | NIE |
| Stosunek sygnał/szum | >90 dB |
| Zniekształcenia THD | <0.06% |
| Pasmo przenoszenia | 12 - 22.000Hz |
| Separacja kanałów | >85 dB (1kHz AUX): >105 dB (10kHz Digital) |
| Czułość wejścia | 0.95V (AUX & OPT) przy 100W @ 8 Ohms 0.85V (AUX & OPT) przy 100W @ 4 Ohms |
| Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu | NIE |
| Graficzne menu ekranowe (OSD) | TAK |
| FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA | ------ |
| DLNA | Tak |
| Wi-Fi | TAK |
| AirPlay | Tak |
| Bluetooth | TAK |
| Bluetooth | 5.0 |
| Dedykowana aplikacja | Android |
| Dedykowana aplikacja | iOS (Apple iPhone/iPod/iPad) |
| Gapless | NIE |
| Radio internetowe | TAK |
| Usługi muzyczne | Spotify |
| Usługi muzyczne | Napster |
| Usługi muzyczne | TuneIN |
| Usługi muzyczne | Qobuz |
| Usługi muzyczne | Tidal |
| Usługi muzyczne | Amazon Music |
| Usługi muzyczne | iHeartRadio |
| Usługi muzyczne | Spotify Connect |
| Usługi muzyczne | QQ Music |
| Usługi muzyczne | Ximalaya |
| USB DAC | NIE |
| Wejście USB Apple iPhone/iPod | NIE |
| WEJŚCIA/WYJŚCIA | ------ |
| Wejście optyczne | 1 |
| Wyjścia koaksjalne | 1 |
| Wejścia 2xRCA liniowe | 1 |
| Wejście Ethernet/LAN | TAK |
| Trigger | TAK 1 |
| Inne złącza | RJ-45 |
| Inne złącza | S/PDIF |
| Wyjście subwooferowe | NIE |
| Wyjścia głośnikowe | 1 komplet |
| aptX | TAK |
| aptX | aptX HD |
| : | Odczyt pamięci USB do 32GB |
| : | PCM: 192kHz |
| Pilot | TAK |
| Zużycie prądu | w stanie spoczynku: <0.5W |
| Wysokość | 55mm |
| Szerokość | 280mm |
| Głębokość | 250mm |
| Waga | 4.5kg |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Przetwornik DAC | ESS9023 |
Recenzje prasowe:
| Recenzent: | |
|
"Zapewnia super energetyczne i żywe brzmienie o fantastycznym nasyceniu oraz z bogatą strukturą dźwięku. To granie wyraziste, dokładne i szybkie, ale też wzorcowo plastyczne i organiczne. Barwne. Streamer stanowi optymalne dopełnienie wzmacniacza, synergiczną kompozycję. Zarówno względem łatwości obsługi, jak i naturalnego dźwięku klasy hifi. NuPrime Omnia A200 to znakomity wybór dla każdego melomana, nawet dla tego bardziej wymagającego. Rekomendacja!"
zobacz więcej...
|
|
"Brzmieniowo kompaktowy NuPrime łączy plastykę średnicy i dobrą otwartość i brak zawoalowania góry pasma, co nadaje muzyce odpowiedniej lekkości i zwinności. Jednocześnie nadal to brzmienie po cieplejszej stronie neutralności, jak na tę cenę naprawdę dobrze nasycone i bogate. Do tego mamy całkiem dobre możliwości dynamiczne – mały NuPrime nie dostaje zadyszki nawet w głośnych rockowych kawałkach, dzielnie radzi sobie z oddaniem rytmu. "
zobacz więcej...
|
|
"Omnia A200 to wzmacniacz mały, niepozorny, ale potrafiący zagrać potężnie i porządnie, czysto, bez nerwowości. Dobra forma niskich częstotliwości we wzmacniaczach klasy D jest w zasadzie
sprawą pewną, tym razem wypada podkreślić, że bas unika twardości, przez co jest nie tylko imponujący, ale też przyjemny. (...) Punktem wyjścia jest brzmienie poważne, mocne, zarazem komfortowe, bez chropowatości i ostrości."
zobacz więcej...
|
Galeria



"Zapewnia super energetyczne i żywe brzmienie o fantastycznym nasyceniu oraz z bogatą strukturą dźwięku. To granie wyraziste, dokładne i szybkie, ale też wzorcowo plastyczne i organiczne. Barwne. Streamer stanowi optymalne dopełnienie wzmacniacza, synergiczną kompozycję. Zarówno względem łatwości obsługi, jak i naturalnego dźwięku klasy hifi. NuPrime Omnia A200 to znakomity wybór dla każdego melomana, nawet dla tego bardziej wymagającego. Rekomendacja!"

