NuPrime Omnia A200 (A-200) Wzmacniacz zintegrowany 2x150W z odtwarzaczem strumieniowym, Wi-Fi, Bluetooth, aptX HD, Airplay


Sugerowana cena detaliczna: 5795.00 zł
      w magazynie

NuPrime Omnia A200

NuPrime A200 to funkcjonalny, małogabarytowy wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym (sieciowym), który umożliwia wielostrefowe (multi-zone) przesyłanie dźwięku. Przeznaczony jest dla wymagających miłośników audio, którzy poszukują wysokiej jakości sygnału audio - zarówno analogowego, jak również z serwisów streamingowych (Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, , Spotify Connect, TIDAL, TuneIn, Deezer).

Główne cechy

 • Wzmacniacz o mocy 2x150W przy 8 omach i 2x250 W przy 4 omach
 • Przesyłanie strumieniowe: Wi-Fi 24-bit/192 kHz i Bluetooth 5.0 aptX HD (ponowne przesyłanie strumieniowe do innych urządzeń strumieniowych Nuprime w celu grupowania ograniczonego do 16-bit/44,1 kHz)**
 • Obsługa wejść optycznych/ Bluetooth/ sieciowych i analogowych
 • Obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego online (Spotify, TIDAL, TuneIn, Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Napster, Ximalaya), AirPlay i sieciowe DLNA*
 • Bezpłatna aplikacja Omnia Receiver na iOS i Androida umożliwia łatwe sterowanie inteligentnym systemem muzycznym i wybieranie muzyki źródłowej oraz głośników docelowych grupowych (w tym odbieranie streamerów).

* Urządzenie obsługuje Spotify Connect. Nie obsługuje TIDAL Connect i AirPlay2.
** Urządzenia mobilne mogą przesyłać strumieniowo muzykę Bluetooth do Omnia A200, ale Omnia A200 nie przesyła strumieniowo muzyki Bluetooth do urządzeń mobilnych.

Optymalizacja dźwięku

Liniowe i neutralne odchylenie dźwiękowe Omnia A200 sprawia, że nadaje się on do szerokiej gamy głośników i źródeł. Ustawienia korektora EQ Presets i loudness (wzmocnienie niskich tonów) dostrojone za pomocą szybkiego procesora DSP umożliwiają dopasowanie dźwięku do systemu i rodzaju słuchanej muzyki.

MEDIATEX MT7688

Innowacyjne rozwiązania techniczne

 • Dynamiczny zasilacz impulsowy o niskim poziomie szumów NuPrime (DLN PS):
  • Zasilacz ma wbudowany dwurdzeniowy układ, który bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie mocy wyjściowej wzmacniacza. Zasilacz posiada trzy poziomy sterowania: z wykorzystaniem małego transformatora przy niskim poborze mocy, następnie dużego transformatora, gdy zapotrzebowanie na moc wzrasta i wreszcie dwóch zasilaczy współpracujących ze sobą, aby zmaksymalizować dostarczanie mocy.
  • Częstotliwości przełączania zasilacza są automatycznie regulowane w zakresie od 60kHz do 180kHz, zgodnie z zapotrzebowaniem mocy wyjściowej wzmacniacza.
 • Wzmacniacz klasy D bardzo niski poziom szumów dzięki wtórnemu sygnałowi sprzężenia zwrotnego, co skutkuje wyraźnym i szczegółowym dźwiękiem.
 • Wyjście głośnikowe A200 zawiera dwustopniowy filtr wyjściowy, który redukuje zakłócenia o wysokiej częstotliwości, zapewniając bardziej przejrzysty i przyjemny dźwięk, nie męczący podczas długich odsłuchów.
 • Co więcej, Omnia A200 wykorzystuje olej silikonowy o ultrawysokiej przewodności cieplnej i bloki miedzi o wysokiej czystości do szybkiego przewodzenia ciepła.

Omnia A200 wykorzystuje kompaktowe i mocne końcówki mocy pracujące w klasie D, a na wyjściach stereo osiąga maksymalną moc 2x 250W (4 Ohm). Co więcej, dzięki zintegrowanej konstrukcji sprzężenia zwrotnego i korekcji błędów, osiąga wyjątkowo niski poziom zakłóceń i zniekształceń. Unikalny zasilacz Dynamic Low Noise Switching Power (DLN PS) zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.

Ethernet (HEC) TAK
Wejścia USB-A (pamięć)
Moc ciągła (RMS) 2x 150W@8 Ohm, 2x 250W@4 Ohm
Typ Tranzystorowy
Formaty z USB MP3
Formaty z USB WAV
Formaty z USB WMA
Formaty z USB AAC
Formaty z USB FLAC
Formaty z USB APE
Formaty z USB ALAC
Formaty z USB AAC+ (HE AAC)
Klasa D
Przetwornik DAC 16/24 bit
Wbudowany DAC TAK
Przedwzm. gramofonowy NIE
Stosunek sygnał/szum >90 dB
Zniekształcenia THD <0.06%
Pasmo przenoszenia 12 - 22.000Hz
Separacja kanałów >85 dB (1kHz AUX): >105 dB (10kHz Digital)
Czułość wejścia 0.95V (AUX & OPT) przy 100W @ 8 Ohms 0.85V (AUX & OPT) przy 100W @ 4 Ohms
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu NIE
Graficzne menu ekranowe (OSD) TAK
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
DLNA Tak
Wi-Fi TAK
AirPlay Tak
Bluetooth TAK
Bluetooth 5.0
Dedykowana aplikacja Android
Dedykowana aplikacja iOS (Apple iPhone/iPod/iPad)
Gapless NIE
Radio internetowe TAK
Usługi muzyczne Spotify
Usługi muzyczne Napster
Usługi muzyczne TuneIN
Usługi muzyczne Qobuz
Usługi muzyczne Tidal
Usługi muzyczne Amazon Music
Usługi muzyczne iHeartRadio
Usługi muzyczne Spotify Connect
Usługi muzyczne QQ Music
Usługi muzyczne Ximalaya
USB DAC NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wejście optyczne 1
Wyjścia koaksjalne 1
Wejścia 2xRCA liniowe 1
Wejście Ethernet/LAN TAK
Trigger TAK 1
Inne złącza RJ-45
Inne złącza S/PDIF
Wyjście subwooferowe NIE
Wyjścia głośnikowe 1 komplet
aptX TAK
aptX aptX HD
: Odczyt pamięci USB do 32GB
: PCM: 192kHz
Pilot TAK
Zużycie prądu w stanie spoczynku: <0.5W
Wysokość 55mm
Szerokość 280mm
Głębokość 250mm
Waga 4.5kg
Gwarancja 24 miesiące
Przetwornik DAC ESS9023

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Zapewnia super energetyczne i żywe brzmienie o fantastycznym nasyceniu oraz z bogatą strukturą dźwięku. To granie wyraziste, dokładne i szybkie, ale też wzorcowo plastyczne i organiczne. Barwne. Streamer stanowi optymalne dopełnienie wzmacniacza, synergiczną kompozycję. Zarówno względem łatwości obsługi, jak i naturalnego dźwięku klasy hifi. NuPrime Omnia A200 to znakomity wybór dla każdego melomana, nawet dla tego bardziej wymagającego. Rekomendacja!" zobacz więcej...
polska flaga "Brzmieniowo kompaktowy NuPrime łączy plastykę średnicy i dobrą otwartość i brak zawoalowania góry pasma, co nadaje muzyce odpowiedniej lekkości i zwinności. Jednocześnie nadal to brzmienie po cieplejszej stronie neutralności, jak na tę cenę naprawdę dobrze nasycone i bogate. Do tego mamy całkiem dobre możliwości dynamiczne – mały NuPrime nie dostaje zadyszki nawet w głośnych rockowych kawałkach, dzielnie radzi sobie z oddaniem rytmu. " zobacz więcej...


Galeria