NuPrime IA-9X (IA9X) Zintegrowany wzmacniacz stereo z przedwzmacniaczem gramofonowym MM - 2 x 90W
Sugerowana cena detaliczna: 4995.00 zł
NuPrime IA-9X
IA-9X to najnowszy, zintegrowany wzmacniacz stereo od NuPrime wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MM, zaprojektowany do pracy w analogowym systemie audio.
NuPrime IA-9X łączy w sobie dwie najnowocześniejsze technologie: obwody NuPrime ODC i Harmonic Generation, dzięki temu idealnie nadaje się zarówno do odsłuchu studyjnego, jak i relaksującego słuchania muzyki. To kompaktowe urządzenie oddaje moc 90W RMS na kanał, przy obciążeniu 8 Ohm - co pozwala na napędzenie szerokiej gamy kolumn podstawkowych i podłogowych.

IA-9X oferuje wyjątkową możliwość dostosowania charakterystyki dźwięku do własnych preferencji muzycznych:
• Obwody technologii NuPrime Only Distortion Cancellation (ODC) zapewniający bardzo niskie zniekształcenia, neutralny i szczegółowy dźwięk. Tryb Ultra-Low Distortion idealnie sprawdza się w monitoringu studyjnym lub w muzyce dynamicznej, takiej jak Rock & Roll, gdy preferowane jest detaliczne i zbalansowane brzmienie.
• Obwód Harmonic Generation generowania harmonicznych (wykorzystujący tranzystory klasy A) zapewnia lekko ciepły i barwny dźwięk podobny do wzmacniacza lampowego. Dedykowany zwłaszcza do odsłuchów muzyki z wokalem, klasycznej lub jazzu.
Przełącznik na froncie urządzenie, pozwala wybrać tryb pracy z wybranym obwodem.

Moduł PWM ODC klasy D zawiera dwa nowe moduły wzmacniacza NuPrime, w których skład wchodzą wzmacniacze operacyjne MUSES8820 w obwodzie delta sigma. Charakteryzują się bardzo niskimi zniekształceniami (THD=0,0014%) i zapewniają wysokiej jakości brzmienie.

Przedwzmacniacz MM
Przedwzmacniacz IA-9X zawiera wejście gramofonowe MM. Wejścia i wyjścia wykorzystują przełączniki oparte o przekaźniki dedykowane do audio, które zapewniają najniższe możliwe zakłócenia i bardzo dokładną transmisję sygnału analogowego. Wejście PHONO posiada różne ustawienia rezystorów wejściowych i kondensatorów, aby móc dostosować się do różnych wkładek MM. Przedwzmacniacz gramofonowy to 2-stopniowy wzmacniacz RIAA, który wykorzystuje wzmacniacze operacyjne MUSES8820, aby zapewnić dokładną krzywą RIAA i niskie zniekształcenia przy wysokim wzmocnieniu i wydajności.

Najważniejsze cechy:
• przedwzmacniacz gramofonowy RIAA z regulowaną pojemnością wejściową i impedancją dla wkładek MM
• 1 wejście Phono 2x RCA , 1 zestaw wejść zbalansowanych 2x XLR, 2 zestawy wejść liniowych 2x RCA.
• cyfrowa regulacja głośności w 99-ciu stopniach. Automatyczne zapamiętywana po wyłączeniu
• wejście i wyjście wyzwalacza (Trigger mini Jack 3,5mm) do włączania oraz wyłączania zasilania wielu urządzeń (końcówki mocy, odtwarzacze strumieniowe)
• zastosowanie do budowy kondensatorów dedykowanych do zastosowań audio o pojemności 13200uf, wysokoprądowe 25A mostki prostownicze, zapewniające szybkość i dynamikę dźwięku
• unikalna konstrukcja oparta o prostą geometryczną formę i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach
• antywibracyjne stopki izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)
Instrukcja w języku angielskim >>>
Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.
| Moc ciągła (RMS) | 90W@8Ohm, 145W@4Ohm |
| Typ | Tranzystorowy |
| Klasa | D |
| Kontrola tonów | NIE |
| SEKCJA AUDIO | ------ |
| Wbudowany DAC | NIE |
| Przedwzm. gramofonowy | TAK |
| Przedwzm. gramofonowy | MM |
| Stosunek sygnał/szum | @5W 95dB, @50W 105dB |
| Zniekształcenia THD | 0.0014% |
| Pasmo przenoszenia | 10 - 50.000Hz |
| Pojemność wejściowa MM | 100 pF / 220 pF / 320 pF |
| Napięcie wejściowe MM | 4.0 mV @ 1KHz |
| Wzmocnienie MM | Wejście MM do wyjścia LINE (głośność/maks.) => 65 dB przy 1 KHz |
| Impedancja wejściowa | 47k Ohms |
| Rezystancja | MM: 32K ohm / 47K ohm / 100K ohm |
| FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA | ------ |
| Wi-Fi | NIE |
| UPnP | NIE |
| AirPlay | NIE |
| Wejście USB Apple iPhone/iPod | NIE |
| WEJŚCIA/WYJŚCIA | ------ |
| Wejścia 2xRCA liniowe | 2 |
| Wejścia 2xXLR | 1 |
| Trigger | TAK 2 |
| Kolor | Czarny |
| Kolor | Srebrny |
| Wyjście subwooferowe | NIE |
| Wyjścia głośnikowe | 1 komplet |
| Wejścia gramofonowe 2xRCA | 1 |
| INNE | Korekcja RIAA |
| : | 1x trigger wejściowy, 1x trigger wyjściowy (DC12V 3-pin 3.5mm mini jack) |
| Pilot | TAK |
| Zasilacz | Napięcie AC na całym świecie: (115 V AC / 230 V AC) z przełącznikiem wyboru napięcia |
| Zużycie prądu | Czuwanie: 3.3W @ 230V, spoczynek: 11.5W @ 230V |
| Wysokość | 6cm |
| Szerokość | 23.5cm |
| Głębokość | 28.1cm |
| Waga | 3.8kg |
| Gwarancja | 24 miesiące |
Recenzje prasowe:
| Recenzent: | |
|
"Podsumowując NuPrime IA-9X to doskonały przykład wszechstronnego wzmacniacza, dzięki zastosowaniu przełącznika ODC. To Przykład połączenia brzmienia w klasie A z mocą i dynamiką klasy D. To małe, kompaktowe urządzenie świetnie komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami naszych mieszkań. To dowód na to, że technologia klasy D poszła bardzo do przodu i nie są to wzmacniacze typowo cyfrowe, jak wiele osób uważa.".
zobacz więcej...
|
|
"Odsłuch IA-9X nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego, że został on zaprojektowany z dobrą znajomością i wyczuciem sztuki budowania wzmacniaczy .(...) to wzmacniacz neutralny tonalnie, acz z pewnością nie nudny czy mało ekspresyjny. Bez problemu wysteruje większość kolumn dostępnych na rynku i sprawdzi się z różnymi gatunkami uzycznymi. Jeśli ktoś ceni sobie brzmienie czyste, z precyzyjną stereofonią, to NuPrime go nie zawiedzie."
zobacz więcej...
|
Galeria



"Podsumowując NuPrime IA-9X to doskonały przykład wszechstronnego wzmacniacza, dzięki zastosowaniu przełącznika ODC. To Przykład połączenia brzmienia w klasie A z mocą i dynamiką klasy D. To małe, kompaktowe urządzenie świetnie komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami naszych mieszkań. To dowód na to, że technologia klasy D poszła bardzo do przodu i nie są to wzmacniacze typowo cyfrowe, jak wiele osób uważa.".
